• benchmark.pl
 • RTV
 • Telewizory
 • Korzystnie wyceniony markowy telewizor mini LED oferuje więcej, niż się spodziewasz – Hisense ULED U6KQ mocno kusi
Korzystnie wyceniony markowy telewizor mini LED oferuje więcej, niż się spodziewasz – Hisense ULED U6KQ mocno kusi
Telewizory

Korzystnie wyceniony markowy telewizor mini LED oferuje więcej, niż się spodziewasz – Hisense ULED U6KQ mocno kusi

przeczytasz w 3 min.

Hisense ULED U6KQ od samego początku zwrócił na siebie naszą uwagę, jako że w tym roku po raz pierwszy do tej serii zawitało podświetlenie mini LED. Efektywnie przeniosło to ten model do wyższego segmentu, a teraz jeszcze obniżono jego cenę!

Płatna współpraca z marką Hisense.

Trudno o lepszą okazję niż obniżka ceny już i tak opłacalnego modelu

Najnowszy ULED U6KQ mocno się wyróżniał już podczas pierwszych prezentacji tegorocznej linii Hisense ULED, na którą wybraliśmy się do Warszawy – nawet pomimo tego, iż show skradł ULED UX (podobnie jak na targach IFA 2023, podczas których również odwiedziliśmy Hisense). To, co go wyróżniało, to oczywiście pojawienie się podświetlenia mini LED w telewizorze z tego, bądź co bądź, średniego segmentu (to coś, co wcześniej zarezerwowane było tylko dla najdroższych modeli). Co to dokładnie w tym modelu oznacza opisaliśmy całkiem niedawno, gdy po raz pierwszy dokładniej przyjrzeliśmy się właśnie Hisense ULED U6KQ.

Hisense ULED U6KQ - nowe technologie

Teraz jednak sytuacja znacznie nabrała dynamiki, jako że model ten, początkowo dosyć ambitnie wyceniony, faktycznie zaczął być mocno przeceniany i wariant o przekątnej 55” możemy już nabyć (w znanych sieciach sklepowych) za mniej niż 3000 zł! Oto dlaczego warto taką opcję poważnie rozważyć.

Markowy producent to gwarancja jakości

O ile Hisense nie jest jeszcze mocno popularną marką na naszym rodzimym rynku, tak globalnie jest to dosłownie drugi największy dostawca telewizorów, ze sporym potencjałem przejęcia w najbliższej przyszłości miejsca na szczycie podium. Wybór sprzętu od takiej marki oznacza gwarancję dłuższego wsparcia (producent od tak nie wyparuje) oraz ogólnie potencjał faktycznego otrzymywania aktualizacji oprogramowania.

Hisense ULED U6KQ - drugi największy dostawca telewizorów na świecie

Mini LED to nie tylko hasła reklamowe

Nowe technologie zawsze są wychwalane, niezależnie od tego, czy faktycznie coś wnoszą, czy też nie. Przejście z podświetlenia LED, często nadal jeszcze stosowanego w tym segmencie w formie bezstrefowej (albo ze strefami zrealizowanymi krawędziowo), na nowoczesne mini LED to jednak realnie ogromny skok w jakości obrazu. To, co od zawsze było bolączką paneli LCD, dzięki takiej metodzie podświetlenia staje się co najwyżej ledwo dostrzegalne, nawet w przypadku dosyć podstawowej implementacji, jaką Hisense zastosował w tym najtańszym przedstawicielu serii ULED w 2023 roku. Obraz jest bardziej kontrastowy, a to najbardziej wpływa na jego postrzeganie. Jednocześnie nie ma obaw o wypalanie się pikseli.

Hisense ULED U6KQ - podświetlenie Mini-LED

Dodatkowo telewizora można też używać za dnia, gdy pomieszczenie jest mocno nasłonecznione – wszystko dzięki wyższej jasności szczytowej – w tym modelu dochodzącej nawet do 600 nitów. Podobnie, jak i we wszystkich pozostałych modelach z serii ULED, tutaj też mamy powłokę kropek kwantowych, która dodatkowo dba o nasycenie obrazu kolorami.

Seria ULED to nie tylko świetny obraz

Pamiętajmy, że w przypadku Hisense telewizory ULED to ogólnie już wysoka linia produktów (poniżej mamy jeszcze chociażby A7KQ oraz E7KQ), a co za tym idzie wysokiej jakości jest też samo wykonanie (użyte materiały oraz ich spasowanie), nagłośnienie czy nawet pilot. Owszem, to jeszcze nie jest najwyższa połka – w tej kwestii serie ULED U7 oraz U8 wypadają jeszcze lepiej, ale ogólnie wybierając Hisense ULED U6KQ mamy pewność, że na tych aspektach producent nie oszczędzał.

Hisense ULED U6KQ - solidne wykonania

Hisense w Polsce telewizory dostarcza z VIDAA – najszybciej rozwijającym się Smart TV

Ostatecznie należy omówić to, co w sumie w telewizorze może być nawet równie ważne, co jakość obrazu, czyli system Smart TV. Hisense ULED U6KQ został wyposażony w już sprawdzony i dopracowany system Hisense VIDAA 6, w którym bez problemu uruchomimy większość popularnych w Polsce aplikacji. Jest to również system działający sprawnie za sprawą wydajnych podzespołów, które go napędzają. Najważniejsze jednak, że jest bardzo intuicyjny w obsłudze, ale przy tym nie oszczędzano tu na dostępie do różnych ustawień.

Hisense ULED U6KQ - VIDAA 6

Hisense ULED U6KQ to telewizor, na który czekali oszczędniejsi spośród kupujących

Obecnie, po tym jak cena telewizora Hisense ULED 55U6KQ, zatem modelu o przekątnej 55”, spadła do poziomu 2999 zł, praktycznie pozostał całkiem bez konkurencji. Zwyczajnie w tej cenie nie da się kupić innego nowego telewizora z podświetleniem mini LED, a co dopiero takiego z dodatkowo obecną powłoką kropek kwantowych. Jeżeli do tego dołożymy wspomniane wyżej zalety takiego wyboru, to już całkiem sprawa się klaruje.

Hisense ULED U6KQ - opłacalny telewizor

Na ten moment wariant o przekątnej 65” jeszcze takich obniżek się nie doczekał (kosztuje 4299 zł), zatem jest „tylko” bardzo uczciwie wyceniony. Jeżeli jednak jego cena również spadnie o te 20%, to tak samo stanie się wyborem bezkonkurencyjnym.

Owszem, powiecie, że lepiej dopłacić i faktycznie jest to jakaś opcja – za 3999 zł można już teraz dostać Hisense ULED 55U7KQ – dokładnie ten model mieliśmy okazję testować i zaiste wart jest takie dopłaty :) Teraz sprawdzamy, ile jeszcze można zyskać wybierając Hisense ULED U8KQ i zapowiada się na to, że werdykt będzie bardzo podobny. Kolejno pozostanie nam już tylko czekać na sposobność przetestowania ULED UX!

Płatna współpraca z marką Hisense.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WiecznyMrok
  2
  60hz i hdmi 2.0 biegnę kupić pięć

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login