Przeglądarki WWW

SmartScreen, Do Not Track, Flash Player, Autokorekta

przeczytasz w 1 min.

SmartScreen

Nie jest to co prawda żadna nowość ale warto wspomnieć, że podczas przeglądania stron internetowych IE 10 domyślnie chroni nas przed zagrożeniami dzięki zastosowaniu filtru antypishingowego SmartScreen.

SmartScreen wykorzystuje informacje przesyłane z komputerów użytkowników Internetu, na podstawie których blokuje strony phishingowe, które podszywając się pod znane instytucje wyłudzają poufne dane, takie jak hasła dostępu czy numery kart kredytowych. Filtr ten chroni nas także przed dostępem do witryn zawierających szkodliwe oprogramowanie, a także wyświetla informację o szkodliwości programów gdy podejmujemy próbę pobrania niebezpiecznych plików.

Internet Explorer 10 w Windows 8

Do Not Track

Funkcja Do Not Track istniała już we wcześniejszych wersjach Internet Explorera ale była domyślnie wyłączona. W Internet Explorer 10 będzie odwrotnie, czyli będzie ona domyślnie włączona. Dzięki temu odwiedzane witryny internetowe nie będą mogły śledzić i rejestrować naszych poczynań. Zmartwi to pewnie reklamodawców i właścicieli licznych portali ale myślę, że zadowoli wielu użytkowników internetu, zwłaszcza tych, którzy doceniają ochronę swojej prywatności.

Zintegrowany Adobe Flash Player

System Windows 8 wyposażono w zintegrowany odtwarzacz Adobe Flash Player. Dzięki temu nie musimy go dodatkowo pobierać oraz instalować. Flash Player działa automatycznie zarówno gdy uruchamiamy IE 10 w trybie Modern UI jak i w klasycznym oknie aplikacji. Dzięki współpracy Microsoftu z Adobe przy implementacji odtwarzacza udało się uzyskać zmniejszenie poboru prądu przy wyświetlaniu filmów i bardziej rozbudowanych animacji, co jest szczególnie ważne dla osób korzystających z urządzeń mobilnych. Nie powinno to też w żaden sposób ograniczać możliwości przeglądarki uruchamianej na smartfonach czy tabletach.

Sprawdzanie pisowni i Autokorekta

Wraz z IE10 otrzymujemy też moduł sprawdzania pisowni obsługujący język polski. Dzięki czemu przeglądarka sprawdza, czy słowa wpisywane w jej oknach, chociażby podczas pisania komentarzy, są poprawne. Wyrazy nie znalezione w słowniku będą automatycznie podkreślane czerwoną linią. Możemy też skorzystać z funkcji Autokorekty, dzięki której błędne słowa będą automatycznie poprawiane. Wprowadzoną korektę, będzie można od razu cofnąć naciskając klawisze Ctrl+Z.

 

W strefie Windows 8 znajdziesz wszystkie publikacje dotyczące Windows 8.

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Varso
  20
  I tak Explorer służy tylko do ściągnięcia Chroma albo Firefoxa ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Jak korzystałem w win 7 to miałem zainstalowaną przeglądarkę gogle chrome, teraz korzystam z win 8 i IE10.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Kiedy ma się pojawić IE10 na Windows 7?
    • avatar
     Bambo1983
     5
     "Dzięki 64-bitowemu trybowi pracy chroni ważne elementy systemu przed atakiem niebezpiecznych programów"

     Tia ? Hm.. to ja bym bardzo poprosił o wytłumaczenie w jaki sposób "64-bitowy tryb pracy" (z pewnością Native 64-bit ? A może jednak nie ?), będzie w stanie mnie ochronić lepiej niż 32-bitowy tryb pracy.

     P.S. Nie mam zamiaru tutaj szydzić czy też wyśmiewać IE, po prostu chętnie się dowiem.
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      czekam na IE10 dla windows 7
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Ignoranci. Zatrzymaliście się na IE6. Obecne przeglądarki Microsoftu są o wiele bardziej bezpieczne niż te wszystkie alternatywy. No tak, ale nie mają wodotrysków. Skórki na nich nie zmienisz więc powtarzajmy w kółko że IE jest be i bądźmy "modni".
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        Od zawsze używam IE bo jest najbezpieczniejszą przeglądarką w Internecie i nigdy nie miałem z nią problemów.

        http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/09/internet-explorer-9-najbezpieczniejsza-przegladarka.aspx

        A IE10 wyjdzie za miesiąc na Win7.
        • avatar
         dawidex999
         2
         Kiedy zobaczyłem IE to od razu pojawił mi się uśmiech na twarzy :D
         • avatar
          Pisschrist
          1
          Niestety, u mnie na netbooku nieziemsko muli. Najpewniej to wina sprzętu (Samsung N130), ale z drugiej strony Chrome jakoś daje radę, więc chcąc-nie chcąc nie mogę korzystać z dobrodziejstwa IE10.
          • avatar
           wismike
           -1
           IE 10 w trybie Modern UI - posiada wbudowanego Flash Playera - tragedia - strony się nie otwierają w tej przeglądarce (w standardowej nie ma problemu) a zainstalowanie flash playera graniczy z cudem - jednym słowem coś nie dopracowano. Nie wiem dlaczego ale w windows 8 nie działa flash player dla firefox 16.1 i 16.2 - czyżby blokada konkurencji?? (firefox działał przez 2 dni).
           • avatar
            Konto usunięte
            -4
            Fajna ta nowa wersja programu do ściągania przeglądarek.
            • avatar
             Konto usunięte
             -4
             Kogo interesuje IE? Jedyne co powinni dodać to automatyczne guziki "Download and install Firefox" i "Download and instal Chrome" więcej nie trzeba.
             • avatar
              Konto usunięte
              -20
              FireFox to Internet Explorer. Każdy syf który pójdzie na Internet Explorer pójdzie też na FireFox
              • avatar
               kitamo
               0
               W koncu dobry i sensownie napisany artykul o Windows 8 - w ostatnich 2 dniach naprodukowanych bylo miniartykulow cale mnostwo ale ten zasluguje na "+". Sa tu zawarte informacje ktore moga zainteresowac przecietnego kowalskiego, a ktorych nie dowie sie z samego tutoriala wewnatrz systemu.
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Kiedy zainstalowałem 8 korzystałem z IE, do momentu kiedy zobaczyłem ze zakładki z trybu Metro UI nie wyświetlają się automartycznie w klasycznym widoku. Muszę wrócić do IE i znowu potestować.