Komputery

Western Digital

przeczytasz w 1 min.

Western Digital na małym stoisku prezentował ciekawe rozwiązanie – Personal Cloud Solution, które przeznaczył do współpracy ze swoimi zewnętrznymi dyskami My Book. 

WD Personal Cloud

W nowej wersji dyski te nie będą już podłączane bezpośrednio do komputera (choć i taka możliwość pozostanie), ale do routera. Dzięki temu dostęp do danych będzie oferowany przewodami sieciowymi lub bezprzewodowo. Dysk będzie widoczny w otoczeniu sieciowym komputera jak kolejny napęd – niemal jak w przypadku serwera. Co ważne, będzie on od razu dostępny dla wszystkich, którzy będą uprawnieni do dostępu do danych na nim zgromadzonych. Będzie to możliwe dla korzystających z dowolnego rodzaju systemu operacyjnego. Co więcej, system sprawdzi się jako centrum dystrybucji danych wideo, dźwiękowych i zdjęć do wszelkich urządzeń zgodnych z DLNA.

Ciekawostką jest też system WD 2go pozwalający na udostępnianie danych zawartych na dysku My Book, który podłączymy do internetu poprzez router dowolnej osobie na całym świecie w niezwykle przemyślny sposób. Administrator ustalając komu chce udostępnić dane, wybiera je w aplikacji na swoim komputerze, przyporządkowuje do adresu e-mail i na niego wysyła specjalny kod, dzięki któremu adresat może wejść na stronę WD2go.com i pobrać lub streamować dane tam znalezione.

Transfer danych jest spersonalizowany, dlatego nikt poza administratorem i adresatami nie ma do nich dostępu, a przesył szyfrowany jest algorytmem AES 128 bit. Dane można pobierać na dowolnym sprzęcie, który ma dostęp do zasobów internetu. Oprogramowanie do obsługi systemu jest dość intuicyjne i proste. Oczywiście bardziej zaawansowane funkcje wymagają nieco więcej wprawy, ale korzyści wynikające z jego wykorzystania warte są zachodu.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login