Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Opisywana iiyama to monitor, który zapewnia dobrą relację ceny do wielkości ekranu, ale ilość ciekawych funkcji ograniczona została do minimum.

Odświeżanie 120 Hz

iiyama prolite G2773HS

Wyższa wartość odświeżania obrazu zapewnia uzyskanie płynniejszego obrazu w dynamicznych grach i w czasie oglądania filmów. Jeśli korzystamy ze złącza DVI pamiętać powinniśmy jednak, że powinno to być Dual Link DVI, które jest w stanie obsłużyć 120 Hz.

OverDrive

iiyama prolite G2773HS

Jest to system pozwalający na skrócenie czasu reakcji matrycy, zapobiegając tym samym powstawaniu smużenia, niepożądanego w czasie grania w dynamiczne gry. W przypadku tego urządzenia problem ten jest minimalny, a po włączeniu OverDrive praktycznie niezauważalny.

Advanced Contrast Ratio

iiyama prolite G2773HS

ACR to funkcja, która automatycznie reguluje kontrast i jasność obrazu w zależności od jego jasności. Opcja ta przydaje się na przykład w czasie oglądania filmów lub grania w gry – obraz staje się żywszy i nabiera głębi, ale w niektórych przypadkach możemy mieć do czynienia z lekkimi przekłamaniami barw.

Głośniki stereo

iiyama prolite G2773HS

Panel wyposażony jest w dwa 2,5-watowe głośniki odtwarzające dźwięk stereo, przydatne w czasie oglądania filmów, komunikacji głosowej i prowadzenia niewielkiej prezentacji.

Podświetlenie LED

iiyama prolite G2773HS

Diody LED są coraz powszechniej stosowanym typem podświetlenia w monitorach przeznaczonych do użytku domowego. Głównym plusem LED-ów jest wyraźnie obniżony pobór prądu w stosunku do zimnych katod (CCFL). Monitor iiyama ProLite G2773HS oferuje podświetlenie krawędziowe, które jest bardzo ekonomiczne, jednak zapewnia nieco gorszy rozkład luminacji.