Sprzedajesz iPhone? Zadbaj, by nieodwracalnie wymazać z niego wszystkie swoje dane
Telefony

Sprzedajesz iPhone? Zadbaj, by nieodwracalnie wymazać z niego wszystkie swoje dane

przeczytasz w 3 min.

Gdy Apple prezentuje nowe modele iPhone’ów,. to czas, w którym wiele osób decyduje się na sprzedaż swoich dotychczasowych smartfonów. Jak przygotować iPhone’a do sprzedaży? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Zawsze po premierze nowych iPhone wiele osób decyduje się na sprzedaż swoich dotychczasowych smartfonów i zakup nowszych modeli. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio przygotować iPhone’a do sprzedaży i przy okazji zadbać o swoje dane.

Przed sprzedażą iPhone’a należy przede wszystkim zadbać o dane. Warto w tym celu zrobić ich kopię zapasową albo przenieść je na nowe urządzenie.

Niezwykle ważne jest, aby ręcznie nie usuwać danych z pamięci telefonu, szczególnie gdy jest on połączony z usługą iCloud. Taki zabieg spowoduje, że dane zostaną usunięte z chmury i nie będzie możliwości ich odzyskania. Co więcej, jeśli po wykonaniu takich czynności utworzona zostanie kopia zapasowa i będzie ona przeniesiona na nowe urządzenie, to nie znajdą się na nim dane, które zostały usunięte ręcznie.

Jak przenieść dane z iPhone’a na nowego iPhone’a?

Najłatwiejszym sposobem na przeniesienie danych ze starego iPhone’a na nowego jest użycie funkcji Szybki start. Warunkiem jest korzystanie z systemu iOS 11 lub nowszego na obu urządzeniach. W tym celu wystarczy włączyć nowego smartfona i umieścić go w pobliżu starego. Na starym iPhonie pojawi się informacja o tym, że jest możliwość użycia konta Apple ID na nowym. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami, które wyświetlane będą na obu ekranach.

przeniesienie danych na nowego iphone

Do tego celu można także użyć usługi iCloud albo Findera (na komputerze Mac) lub aplikacji iTunes (na komputerze z systemem Windows).

Jak przenieść dane z iPhone’a na smartfona z Androidem? W przypadku, kiedy kolejnym smartfonem jest urządzenie z systemem Android to do przeniesienia danych należy użyć aplikacji Dysk Google.

przeniesienie danych z ios na androida

W pierwszej kolejności na iPhonie pobrać aplikację Dysk Google i zalogować się na swoje konto. Następnie w aplikacji należy stuknąć kolejno Menu > Ustawienia > Kopia zapasowa i wybrać dane, które mają zostać zarchiwizowane. Ostatnim krokiem jest wybranie opcji „Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej”. Może to potrwać kilka godzin. Na nowym urządzeniu z systemem Android wystarczy zalogować się na to samo konto Google. Dane przeniosą się automatycznie.

W takim przypadku należy także wyrejestrować się z iMessage. Na iPhonie otworzyć aplikację Ustawienia, a następnie stuknąć Wiadomości i wyłączyć opcję iMessage.

Jak utworzyć kopię zapasową danych z iPhone’a?

Dane można zarchiwizować na dwa sposoby: w usłudze iCloud oraz na komputerze.

Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z chmury iCloud. Aby wykonać kopię zapasową należy kolejno:

 1. Otworzyć aplikację Ustawienia i na samej górze stuknąć swoje imię i nazwisko.
 2. Wybrać iCloud oraz Backup w iCloud.
 3. Włączyć opcję Backup w iCloud.
 4. Stuknąć Utwórz backup teraz.

Ważne jest żeby iPhone połączony był z Siecią Wi-Fi, ponieważ podczas tworzenia backupu do chmury wysyłanych jest wiele danych.

apple idiCloudbackup iCloudutwórz backup

Sposób tworzenia kopii zapasowej na komputerze Mac oraz PC został opisany na stronach wsparcia technicznego Apple.

Jeśli z iPhonem połączony w parę jest zegarek Apple Watch to należy go rozłączyć.

Jak usunąć dane z iPhone’a?

Przywracanie iPhone’a do ustawień fabrycznych nie jest skomplikowaną operacją. Aby to zrobić należy:

 1. Otworzyć aplikację Ustawienia i stuknąć kolejno: Ogólne > Przenieś zawartość lub wyzeruj > Wymaż zawartość i ustawienia.
 2. Jeśli aktywna jest usługa Znajdź to konieczne będzie podanie danych do logowania do konta Apple ID aby ją wyłączyć.
 3. Wprowadzić kod urządzenia.
 4. Stuknąć Wymaż.

ustawienia ogólneprzenieś zawartość lub wyzerujwymaż zawartość i ustawienia

Operacja potrwa kilka minut. W jej trakcie iPhone kilkukrotnie uruchomi się ponownie, a następnie włączy się i będzie gotowy do ponownej konfiguracji.

Jak wyczyścić iPhone’a z zabrudzeń?

Na stronach wsparcia technicznego Apple znaleźć można nawet informacje o tym w jaki sposób należy czyścić iPhone’a i jakich środków do tego używać.

Firma zaleca, aby przed przystąpieniem do czyszczenia wyłączyć telefon oraz odłączyć od niego wszystkie przewody. Do czyszczenia należy używać ściereczki do okularów. W przypadku poważnych zabrudzeń można zwilżyć ją wodą z mydłem. Trzeba przy tym uważać, aby woda nie dostała się do otworów w obudowie. Nie należy używać środków do czyszczenia, ponieważ mogą one zniszczyć powłokę chroniącą ekran, ani sprężonego powietrza.

Tak przygotowanego iPhone’a oddać w ręce nowego właściciela.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _taurus_
  2
  Normalna procedura dla wszystkich telefonow zadbac o backup i wyczyszczenie telefonu z danych…
  • avatar
   Kropeczka
   1
   cokolwiek sprzedajemy, a mieliśmy wcześniej na tym dane należy wyczyścić do zera....