Systemy operacyjne

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Kingston DataTraveler Workspace może okazać się wybawieniem dla wszystkich osób, które w czasie codziennej pracy muszą korzystać z wielu różnych platform sprzętowych lub po prostu lubią mieć swój w pełni skonfigurowany system, wraz z aplikacjami zawsze pod ręką. Do takich osób zaliczyć możemy np. administratorów systemów komputerowych, pracowników pomocy technicznej lub osoby, które uruchamiają swój system w kawiarenkach internetowych.

Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie aby z Kingstona korzystali też użytkownicy domowi, jednak w pamięci trzeba mieć fakt, że do utworzenia niniejszego nośnika potrzebny jest Windows 8 w wersji Eterprise – edycja standardowa i Pro nie wystarczy.

Kingston DataTraveler Workspace 32GB

Z opisywanego sprzętu korzystaliśmy codziennie przez okres ponad tygodnia. W tym czasie spisywał się on po prostu świetnie. Jego wysoką wydajność doceniliśmy szczególnie w momencie, gdy nie był on zaszyfrowany technologią BitLocker, ale po zabezpieczeniu praca również była komfortowa (a dane były przy okazji znacznie bezpieczniejsze).

System Windows 8 uruchamiał się z nośnika bardzo szybko (w około 8 sekund) i działał płynnie. W pamięci Kingstona mogliśmy instalować sterowniki, programy użytkowe, a nawet gry, dokładnie tak samo jak na zwykłym, wewnętrznym dysku SSD lub HDD. Konfiguracja samego urządzenia nie była skomplikowana i ograniczała się do wykonania kilku kroków w narzędziu systemowym o nazwie Windows To Go.

Dodatkową zaletą Kingstona jest też jego cena. Pamiętajmy, że nie jest to bynajmniej zwykły pendrive, ale szybki dysk SSD z interfejsem USB 3.0 osiągający około 250 MB/s w czasie zapisu i odczytu plików. Cena wynosząca nieco ponad 300 zł za model o pojemności 32 GB nie jest zatem wygórowana.

 Kingston DataTraveler Workspace 32GB
 

plusy: 
• wysoka wydajność
• stabilna praca
• szybkość startu Windowsa porównywalna do dysku SSD
• płynne działanie systemu i aplikacji
• łatwe i skuteczne szyfrowanie danych
• wsteczna kompatybilność z USB 2.0
• solidna konstrukcja

 

minusy: 
• nośnik potrafi się silnie nagrzewać w czasie dłuższej pracy

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 399 zł

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bezimienny
  4
  "Cena wynosząca nieco ponad 300 zł"
  "Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 399 zł"
  faktycznie małe to "nieco" :) to tak na marginesie.

  Mnie interesuje, czy skoro taki windows nie ma dostępu do wewnętrznego HDD to czy może służyć za swego rodzaju dysk naprawczy zamontowanego napędu, przy pomocy różnych aplikacji lub konsoli.
  • avatar
   Ari93
   1
   w tym tescie brak najwazniejszego... ile taki windows zajmuje miejsca na pendrivie? Wszedl by na Pendriva 16GB USB 2.0?
   • avatar
    Lukman
    1
    Z miła chęcią sprawdziłbym czy faktycznie system odpali sie na różnych modelach laptopów. Jak wiadomo nie każdy laptop posiada te same chipsety/sterowniki itp. Co do wydajności zaskakująca, lecz cena powala.
    • avatar
     Artik
     1
     Ktoś pewnie potrzebuje takiego nośnika na USB wielkości 32GB w cenie prawie 400zł, ale zakup ten jest nieopłacalny. Wolałbym dysk SSD 64GG zamknięty w obudowie zewnętrznej.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Prędkości porównywalne z dyskiem sdd w kieszeni 2,5" z SATAII i USB 3.0 a cene mozna podobną uzyskac biorąc np ocZ petrol a cena podobna i nawet wiecej miejsca jedyna roznica to brak certyfikatu i troche wieksza kieszen ale zapewne certyfikat mozna obejść ale fajne jest to ze mozna wziac bez problemu windows 8 ze soba do kazdego komputera i schowac do kieszeni i nosic przy sobie :)
      • avatar
       Pan Piksel
       0
       wszedlby
       minimalne wymagania to pamiec 16gb

       dla upartych bylo to juz wczesniej, mozna tez tak nosic xp jak i 7
       • avatar
        Igoruss
        0
        Rzygam już tym łindołs 8... co drugi artykuł na głównej o w8
        • avatar
         davidoff
         0
         399zł ??? to już lepiej kupić SSD
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Ubuntu bez żadnych problemów można zainstalować na każdym pendrivie i jakoś rewolucji nikt nie widzi. I działa normalnie - łącznie z hibernacją (o ile swap jest na pendrivie) o ile nie zmienia się komputera (no, nie da się zahibernować na jednej maszynie i wznowić na innej, bo troszkę zwariuje system). i potrzeba do tego 8gb, (a na upartego 4gb, z 2gb można mieć liveUSB z 1gb pamięci rw)

          • avatar
           krecik88
           -1
           "Po wpisaniu prawidłowego hasła system uruchomi się, a oczom użytkownika pokarze się interfejs Modern UI."

           Modern UI mnie ukarze!
           • avatar
            _shaq_
            -1
            Ktoś pewnie komuś dał łapówkę w postaci mieszkania albo samochodu żeby można było tylko ten pendrive używać... to typowe dla imperium M$
            • avatar
             arteek84
             -1
             "Na temat jakości materiałów i ich spasowania rozpisywać się nie trzeba się rozpisywać" - do poprawki.