Tablety

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Dawno żaden tablet nie zaskoczył mnie tak pozytywnie jak Lenovo Yoga Tablet 2 10.1”. Ma on kilka cech, które natychmiast przypadły mi do gustu. Pierwszą z nich jest interfejs. Moim zdaniem jest on dość mocno wzorowany na Apple'owskim iOS'ie, ale w sumie nic w tym złego. Pod względem graficznym prezentuje się doskonale. Jest przejrzysty, wyróżnia się atrakcyjną typografią, ikonami, kolorystyką, przejrzystościami oraz rozmyciami, ale najważniejsze jest to, że działa płynnie. W czasie całego testu nie miałem do czynienia z ani jedną sytuacją kiedy system by „lagował”. Lenovo wykonało kawał dobrej roboty w zakresie optymalizacji.

Sama optymalizacja nie ogranicza się jednak wyłącznie do działania interfejsu. Zaimponowało mi również to jak dobry użytek tablet robi z procesora Intel Atom Z3745. Użytkownik może oczekiwać wysokiej wydajności w grach oraz sprawnej obsługi zaawansowanych programów, a z drugiej strony również długiej pracy na baterii. Pogodzenie tych dwóch zupełnie odmiennych żywiołów z pewnością nie było łatwe. Yoga Tablet 2 10.1” w czasie testu potrafił odtwarzać filmy bez przerwy przez ponad 18 godzin. Typowy czas działania w moim przypadku wynosił ok. 2,5 dnia.

Zawodu nie sprawiły mi ani szczegółowy wyświetlacz, ani dobra jakość dźwięku, ani ergonomiczna, pomysłowo zaprojektowana obudowa. Mimo, że sam nie korzystałbym z opcji zawieszania tabletu na ścianie, to podstawka okazała się niesłychanie przydatna w czasie codziennej pracy i rozrywki. Służyć może jako podpórka w czasie pisania na klawiaturze lub oglądania filmów na YouTube. Grubsza krawędź mieści w sobie lepszej jakości głośniki i obniża środek ciężkości dzięki czemu tablet jest bardziej stabilny.

Tak naprawdę nie mam żadnych większych zastrzeżeń do opisywanego tabletu. To naprawdę udany, godny polecenia kawał sprzętu.

 Opinia redakcji
 plusy:
bardzo atrakcyjny i prosty w obsłudze interfejs;
świetna jakość obrazu;
dobrej jakości powłoka szklana na wyświetlaczu;
długi czas pracy na baterii;
wysoka wydajność procesora;
płynna praca systemu Android 4.4;
dobra jakość zdjęć i filmów;
rozkładana podstawka w obudowie;
poszerzona, wygodna w trzymaniu krawędź;
dobra jakość dźwięku (wyjście słuchawkowe);
 minusy:
klawisz zasilania łatwo jest przypadkowo wcisnąć;
rozłożona podstawka wchodzi w kadr tylnego aparatu;
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 1299 zł
 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czy tablet ma GPS czy AGPS? Czy na tablecie pójdzie AutoMapa bez konieczności połączenia z netem?
  • avatar
   krzysiek
   0
   Cikawe jak będzie sobie dawać rade wersja z windows..
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ...cholera,a myślałem że chodzi o fotel,a to szkoda,bo wygląda uroczo.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Proponuję przed zakupem wziąć ów sprzęt w ręce. Waga daje się we znaki, mnie zniechęciła.
     • avatar
      decrypterie
      0
      A ja proponuję sprawdzić model lenovo s8-50 bardzo fajny tablet za 800 zł z full HD itd. Lenovo s8-50 recenzja: http://youtu.be/jZkAbxMZfeg