Monitory

Najciekawsze funkcje i cechy

przeczytasz w 2 min.

1 ms Motion Blur Reduction

1 ms Motion Blur Reduction

To zdecydowanie jedna z najciekawszych funkcji monitora. Po jej uruchomieniu znacząco zmniejsza się efekt smużenia i rozmycia powstający w grach, szczególnie podczas wyświetlania dynamicznych obrazów. Pozwala to osiągnąć precyzję zbliżoną do tego, jaką oferują najszybsze matryce typu TN - przy zachowaniu lepszej jakości obrazu.

Odświeżanie matrycy 144 Hz

Odświeżanie matrycy 144 Hz

Częstotliwość odświeżania matrycy to kolejny parametr kluczowy z punktu widzenia graczy. Obraz odświeżany z częstotliwością 144 Hz jest wyraźnie płynniejszy niż w przypadku monitorów odświeżających obraz z częstotliwością 60 lub 75 Hz. Przekłada się to na znacznie bardziej komfortową i przyjemną rozgrywkę.

AMD FreeSync

AMD FreeSync

Często zdarza się tak, że animacja w grze nie jest płynna, co wynika z faktu, że obraz na monitorze jest odświeżany z inną częstotliwością niż liczba klatek jaka generowana jest przez komputer. Technologia AMD FreeSync likwiduje ten problem synchronizując obie wartości. Charakterystyczne rwanie obrazu i zacięcia animacji przestają mieć miejsce. FreeSync jest w stanie poprawić płynność animacji nawet na słabszych komputerach.

Tryb gry

Game Mode

Aby ułatwić życie graczom, producent przygotował kilka gotowych trybów wyświetlania obrazu, które pozwalają wybrać najbardziej odpowiedni do danej gry. Każdy z nich oferuje nieco inną charakterystykę obrazu oraz korzysta z innych funkcjonalności monitora. Tryb FPS 1 skierowany jest dla grających w strzelanki FPS - poprawia widoczność w bardzo jasnych scenach. Tryb ten nie korzysta z funkcji FreeSync, ale za to ma uruchomiony Motion Blur Reduction.

Tryb FPS 2 z kolei przeznaczony jest dla "ciemniejszych tytułów", w których dominują mroczne, zacienione lokacje. Tutaj monitor korzysta z funkcji FreeSync kosztem redukcji rozmycia.

Tryb RTS jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do strategii czasu rzeczywistego. Włączony FreeSync i korekcja czerni mniej więcej pośrodku tego, co oferują oba tryby FPS.

Celownik

Crosshair

Ten dodatek docenią szczególnie grający w strzelanki FPS. Na środku ekranu wyświetlany jest praktyczny celownik, który ułatwia celowanie i zwiększa prawdopodobieństwo trafienia przeciwnika. Można wybrać rozmiar i formę graficzną celownika spośród kilku dostępnych w menu.

Zaczep na kabel myszy

zaczep na kabel myszki

Nie jest to może kluczowa cecha monitora, ale w praktyce przydatna. Pozwala utrzymać porządek na biurku i przekłada się na komfort gry. Profesjonalni gracze korzystają ze specjalnych podstawek pod kabel myszy, tzw. mouse bungee, tylko po to, aby przewód nie ciągnął się po biurku i nie zahaczał o inne kable ograniczając ruch. Tutaj mamy tę funkcję wbudowaną w obudowę.