Myszki

Krótkie testy: Mouse Rate Checker, wrażenia z użytkowania

przeczytasz w 1 min.

Krótkie testy obejmowały jeden programik Mouse Rate Checker oraz "rysowanie" w Paincie.

Test sprawdzający częstotliwość raportowania zmian położenia myszki wypadł zgodnie z tym, co twierdzi producent - wynik dla obu myszek wynosił ok. 125 Hz, czyli jest w normie.

Często szybsze ruchy myszy są przenoszone na ekran z błędami. Myszy Logitecha nie mają z tym problemu - odwzorowanie ruchu kursora zawsze jest precyzyjne, co sprawdziliśmy starą metodą w Paincie. Sprawdziliśmy także działanie myszek na szkle - również z taką powierzchnią nie mają problemów i technologia Darkfield spisuje się bardzo dobrze.


Logitech Anywhere


Logitech Performance


Wrażenia z użytkowania

W przypadku tanich myszy bezprzewodowych często można spotkać się z opóźnieniem przy przesyłaniu sygnału. Kursor wykonuje wówczas ruch dopiero po kilkudziesięciu milisekundach. Takie myszy nadają się do pracy i wówczas nie powinny zanadto irytować, natomiast zupełnie nie nadają się do dynamicznych gier, zwłaszcza strzelanek. Nowe myszki Logitecha działają bez zauważalnych opóźnień i dobrze spisują się także w grach. Nie powinno to jednak dziwić: Logitech Performance i Anywhere to stosunkowo drogie myszki, więc muszą oferować wysoką jakość zarówno działania, jak i wykonania.