Karty graficzne

Solidna propozycja dla entuzjastów

przeczytasz w 1 min.

MSI GeForce GTX 1070 Gaming X

Wydajność

Autorska konstrukcja MSI zapewnia średnio o 5 do 7% większą wydajność względem referencyjnego GTX 1070. Dużo, mało - zależy jak patrzeć. Nie zmienia to jednak faktu, że to obecnie absolutna czołówka i tylko karty oparte na układzie GTX 1080 wyraźnie górują nad testowanym dziś modelem.

Podkręcanie

Najnowsza propozycja MSI ma standardowo podniesione zegary względem referencyjnej konstrukcji, choć w przypadku pamięci jest to bardzo symboliczna wartość. I to właśnie zegar tych ostatnich można jeszcze ręcznie podbić o dobre 10%. Niestety w przypadku rdzenia efektywnie margines jest bardzo mały. Efektywnie wynosi 32 MHz.

Kultura pracy

Tylko w superlatywach można się wypowiadać na temat szóstej odsłony systemu chłodzenia - Twin Frozr. Doskonale spełnia swoje zadanie zapewniając relatywnie niską temperaturę pod obciążeniem i jednocześnie nie męczy uszu nawet w przypadku dalszego, ręcznego podkręcania karty.

Opłacalność

Nie ma co się oszukiwać ani autorskie karty oparte na GTX 1070, ani tymbardziej na GTX 1080 do tanich nie należą. Recenzowany model kosztuje około 2400 zł. Całkiem pokaźna suma, ale z drugiej strony jeszcze całkiem niedawno entuzjaści płaci ponad 3 tys. zł za trochę wolniejszego GTX 980 Ti.

Dla kogo

Nie ma problemu ze wskazaniem grupy docelowej dla wszystkich kart opartych na architekturze Pascal. Są one skierowane do entuzjastów z zasobnym portfelem. I jako taka najnowsza karta MSI sprawdzi się doskonale. Bowiem nie licząc niewielkiego potencjału w dalszym podkręcaniu trudno jej cokolwiek zarzucić.

Ocena końcowa

 • wysoka wydajność
 • wydajny i cichy system chłodzenia
 • solidnie wykonanie
 • interesujący wygląd bez zbędnego kombinowania
 • fabrycznie podkręcona

 • mały potencjał (dalszego podkręcania)
 • cena mimo wszystko mogłaby być nieco niższa

Super produkt! Super wydajność 3D

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jfs90177
  0
  Benchmark ma w 3Dmarku około 1000 pkt. więcej niż inne serwisy na tych samych kartach...
  • avatar
   mrocznysedes
   -1
   No cóż... to karta dla entuzjastów. W zasadzie wszystkie nowe zabawki NVida są dla entuzjastów. Entuzjastów wydawania pieniędzy. W sumie to nie wiem czemu NVidia najmocniejszej karty nie nazwała 1090 albo 1080Ti lub Titan. A modele 1070 powinny mieć nazwę 1080 i wtedy nie byłoby marudzenia, że następca 980 jest jakoś hardkorowo droższy niż poprzednik. ;-)
   • avatar
    aendrju
    0
    z97 i (Quad Channel) ddr3 ?
    • avatar
     markovfreeman
     0
     Kupować czy nie kupować, oto jest pytanie:) Czy czekanie na spadek ceny ma sens? Bo na horyzoncie raczej nie ma karty z podobnego segmentu. Niech ktoś mądry dopomoże.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      W tytule chyba powinno być "chłodno".
      • avatar
       Pafun
       0
       Możecie zobaczyć jak się sprawuje 1070 firmy Gainward? Na zagranicznych stronach zachwycają się tą wersją.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        "Demontaż systemu chłodzenia jest tutaj relatywnie łatwy. W sumie kilkanaście śrub, jeden zatrzask i mamy w rękach samą płytkę PCB. Jak już wspomnieliśmy ta ostatnia jest identyczna jak w modelu opartym na GTX 1080, a więc gdyby ktoś chciał założyć stosowny blok do chłodzenia wodnego, to takowy od wspomnianego modelu również i tu będzie pasował."

        I zostajemy bez gwarancji, bo MSI zakłada plomby na sklepowe sztuki. :/
        Co prawda w razie potrzeby można łatwo plombe zdjąć bez uszkodzeń i ponownie przykleić w razie czego, ale jaki sens ma utrudnianie zdjęcia chłodzenia wiedzą tylko w MSI.
        Oczywiście testowe sample podsyłane do redakcji są bez plomb.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Dla porównania mój egzemplarz MSI GTX 1070 Gam X dał się podkręcić do stabilnych 1685 MHZ dla rdzenia i 2402 MHZ dla pamięci. Aplikacja nVidia Inspector.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Zastanawia mnie tylko, czemu wszystkie testowane egzemplarze mają ładnego czarnego śledzia, a mój przyjechał srebrny? Dodatkowo w moim przypadku potwierdziła się plotka o innym taktowaniu sampli inżynieryjnych. Mój sklepowy nie posiadał na rdzeniu 1607 Mhz po wyjęciu z pudełka. Redakcja mogłaby podpiąć zrzut z GPU-Z. Możnaby porównać taktowania oraz wersję biosu. Na szczęście na techpowerup pojawił się już bios z ES-ów do pobrania. Takie tam gderania z mojej strony, bo karta cudo. Wydajność jak 980Ti/TitanX przy jeszcze cichszej pracy i znacznie niższym poborze prądu oraz temperaturach. Na taką kartę czekałem naprawdę długo. Niesamowita wręcz różnica po przesiadce z Asusa R9 290x OC.
          • avatar
           Blashix
           0
           Będzie w komparatorze?