Gry komputerowe

Another World

przeczytasz w 1 min.

Najsłynniejszy rudzielec gier komputerowych

Rudowłosy naukowiec zajeżdża samochodem do swojego laboratorium. To miał być kolejny z drobnych eksperymentów przeprowadzonych przez niego ku rozwojowi wiedzy z zakresu fizyki, a może i potencjalnej poprawy losu ludzkości. Tym razem jednak w trakcie kluczowego punktu doświadczenia w budynek uderza piorun, który przerywa eksperyment, a główny bohater przenosi się do tytułowego Innego Świata.

Szybko okazuje się, że ów Inny Świat nie jest wobec niego szczególnie przyjaźnie nastawiony. Już na samym początku wielki ośmiornicopodobny potwór próbuje go utopić, gigantyczne pijawki zatruć, a słynna Bestia (która młodszym wiekiem graczom śniła się przez lata po nocach) goni profesora gdzie się da. Ale to nie koniec przygód. Okazuje się, że alternatywny świat zamieszkują też istoty: rozumne (trochę!) i człekokształtne. Niestety również niezbyt przyjaźnie nastawione do głównego bohatera.

Another World wydany w 1991 roku był przygodową grą akcji, która imponowała przede wszystkim od strony artystycznej. Wizja fantastycznego świata, pełnego nieznajomych rzeczy była szalenie klimatyczna, a z mało którym bohaterem w historii gier można było się zintegrować tak, jak właśnie z rudowłosym profesorem. Jego śmierć (co zdarzało się niestety dość często) naprawdę bolała!

Another World to także piękna historia o przyjaźni, którą śmiało można uznać za przypowieść uczącą tolerancji dla tego co inne i nieznane. Po latach trudno też wyrzucić z pamięci niezwykle wzruszające zakończenie. Another World całkiem niedawno doczekała się polskiej premiery w odświeżonej wersji. Wydawana przez IQ Publishing edycja kolekcjonerska zawiera dodatkowo plakat i gadżety związane z grą. To bez cienia wątpliwości fantastyczna okazja, by zapoznać się z jedną z najbardziej wybitnych produkcji minionego wieku.