Oprogramowanie

Jak zacząć?

przeczytasz w 1 min.

Do korzystania z Office 365 niezbędne jest posiadanie konta Microsoft. Każdy internauta, posiadający konto pocztowe w usłudze outlook.com (lub niegdysiejszym hotmail.com) powinien takie konto już posiadać. Podobnie ma się sprawa w przypadku osób korzystających na co dzień z systemu Windows 8 czy mobilnego odpowiednika - Windows Phone. Oczywiście wszystkie pozostałe osoby, stosowne konto moga utworzyć w każdej chwili.

Po rozpoczęciu procedury zamawiania przez stronę internetową Office 365 dla Użytkowników Domowych, jesteśmy proszeni o zalogowanie się na konto Microsoft, a nastepnie udział w procedurze zakupu. Przysługuje nam prawo do przetestowania oprogramowania za darmo, przez pierwszy miesiąc, natomiast już teraz system poprosi nas o podanie danych niezbędnych do realizacji płatności w przyszłości (jeżeli się rozmyślimy, będziemy mogli anulować subskrypcję w dowolnym czasie). Zakupów w sklepie Microsoft dokonujemy za pośrednictwem karty kredytowej (lub dostosowanej do płatności online karty debetowej) lub konta PayU. Po zakończeniu procesu płatności, powinno rozpocząć się pobieranie pakietu.

Drugi z wariantów, zakłądający kupienie klucza produktu u zewnętrznego resellera, po uzyskaniu tego klucza odsyła nas na stronę internetową Office Setup. Po podaniu stosownych danych identyfikacyjnych rozpocznie się automatyczna instalacja pakietu.

Instalator będzie pobierał stosowne dane, dodatkowo prosząc o potwierdzenie tożsamości (zalogowanie się na konto Microsoft). Dzięki dokonaniu tego połączenia, tworzone przez nas stacjonarne treści, zostaną trwale połączone z zasobami w chmurze, stając się dostępne m.in. także za pośrednictwem usługi online. Powodzenia!

Komentarze

44
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Minusy - cena!
  • avatar
   Franz
   5
   Podstawowy minus tego rozwiazania to konieczność posiadania ciągłego dostepu do internetu - niestety są jeszcze duże obszary kraju, gdzie zasięgu nie ma lub jest, ale realne transfery są tak niskie, że nie da się pracować.
   • avatar
    HemaN
    5
    Jeśli nawet ten Office ma jakieś zalety to i tak nikną one przy największej wadzie - abonamencie. Cwaniaczki wykombinowali sobie, że naiwniacy zamiast zapłacić za produkt raz teraz będą płacić cały czas.

    Nigdy nie kupię niczego na abonament, jeśli nie będzie innej opcji przesiądę się na darmowe pakiety czy systemy operacyjne. Jedyny sposób powstrzymania cwaniaczków przed tym rodzajem dystrybucji jest ignorowanie takiego oprogramowania. Jeśli sprzedaż będzie mała, sami powrócą do tradycyjnego modelu - płacę raz i mam dożywotnio licencję.
    • avatar
     RaV1298
     4
     Powinna być jeszcze opcja - wolę darmowego office z piratebay
     • avatar
      silentwind
      3
      Molestują mnie o zakup i molestują, a tak realnie na firmę się po prostu nie opłaca. ~450/rok vel 800 zł na minimum 4 lata używania - gdzie tu ekonomia.
      Jak nie zejdą z cen to nikt rozsądny, nie kupi tego dziadostwa, nieważne jak ładnie będzie malowane.
      Na firmie nie podzielisz na 5 licencji.

      A prywatnie w wersji home to też bez sensu rozwiązanie (szukaj 5 "głupków" wśród znajomych aby zrzucali się po stówce na Offica). Dziękuję postoję.
      • avatar
       Eyeer
       2
       A do office 365 nie jest przypadkiem dokładane nieograniczone miejsce w OneDrive?
       • avatar
        kerry_sd
        2
        instytucje szkoleniowe mają pełnego Office'a za 280 zł, a tutaj mi proponują abonament roczny za 487 zł netto na rok???

        komuś ceny się pomyliły z rynkiem zachodnim

        ps office 2007 dla uż. domowych był w promocji w hipermarketach po 99 zł... brutto
        • avatar
         Konto usunięte
         2
         Tekst oczywiście jest kryptoreklamą ale co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Natomiast pojawiają się w nim niezłe bzdury... Office do pisania pracy np magisterskiej? Powiedzmy sobie szczerze ale żaden office nie potrafi zachować i poprawnie oraz wygodnie manipulować formatowaniem dłuższej pracy. NIKT Z CHOĆ ODROBINĄ OLEJU W GŁOWIE DO TEGO NIE WYKORZYSTUJE OFFICA!!!
         Do tego są kombajny do pisania, formatowania i składu tego typu prac jak choćby LaTeX
         • avatar
          Marucins
          2
          350 zł za coś co użyjesz kilak razy?

          Lepiej skorzystać kilka razy z LibreOffice. A Pakiet od M$ zostawić tym co muszą z tego korzystać - najczęściej jest to firma.
          • avatar
           kerry_sd
           1
           brakuje mi tylko jednej informacji: "artykuł sponsorowany"
           • avatar
            ADAM390
            -2
            Można kupić taniej, ale trzeba być uczniem/ studentem/ nauczycielem itp. lub poprosić kogoś :P na 4 lata pełny office 365 za jakieś 200zł z kartą ISIC ;p dzięki tej karcie otrzymujesz jeszcze windows serwer itp
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Często z Office potrzebuję aplikacji do tworzenia baz danych (Access). Chciał bym sobie kupić Office 2013 na stałe ale z aplikacją Access jest on dopiero w cenie 2 300 zł. Patrząc na to, że w x-kom pakiet domowy Office 365 kosztuje na rok 330zł, a będę dzielił cenę na 5 osób to za rok subskrypcji zapłacę tylko 66zł. Czyli w cenie jednego Office Professional 2013 pracuję przez następne (w zaokrągleniu bo wychodzi z odsetkiem 0.85) 35 lat na aktualnym Office 365 korzystając jednocześnie ze wszystkich udogodnień jakimi jest praca w połączeniu z chmurą na której mam 1TB (ze Skypa nie korzystam), oraz mobilnie na tablecie i smartfonie. No i czy to się nie opłaca według kogoś? Bo w takiej sytuacji to bez mrugnięcia okiem wybieram moje aktualizowane 35 lat.
             • avatar
              johnny8
              0
              Jak kupujemy, to ogólnie najlepiej szukać w innych sklepach, zawsze nam coś w kieszeni zostanie ;) teraz office 2016 kupiłem w fajnej cenie akurat w klucz-system, znacznie taniej niż "normalnie"
              • avatar
               johnny8
               0
               Ja rozumiem, ze za office trzeba płacić, no ale (jak ktoś na nim np. pracuje) to zdecydowanie warto. U mnie się super sprawdza, do tego można dorwać trochę taniej w internecie - mi się w klucz-system udało, gdy kupowałem.