Oprogramowanie

Nawigowanie: Powiększanie, Przywracanie kart

przeczytasz w 1 min.

Niedawno na benchmarku powiększyliśmy czcionkę i posiadacze dużych monitorów, które pracują w wysokiej rozdzielczości, nie muszą już powiększać strony w przeglądarce, ponieważ czcionka jest wystarczająco duża. Jeśli dla kogoś w dalszym ciągu jest jednak za mała, może łatwo powiększyć zarówno czcionkę, jak i całą treść.

W przypadku Opery i większości przeglądarek, w prawym dolnym rogu znajdziesz przycisk pozwalający powiększać i pomniejszać strony WWW.

Dodatkowo możesz robić to samo za pomocą skrótu. Wciśnij [Ctrl] i przewiń kółko myszy w dół (pomniejsz) lub w górę (powiększ). Pamiętaj jednak, że powiększając zawartość danej witryny powiększasz nie tylko czcionkę, ale także inne elementy. Wówczas ich jakość (zwłaszcza obrazków!) może się znacznie pogorszyć.

Przywracanie kart

Jeśli przez przypadek zamkniesz jakąś kartę, możesz ją w łatwy sposób odzyskać. Po prawej stronie paska kart jest przycisk do ich przywracania. Kliknij go i z listy ostatnio zamkniętych kart wybierz tą, która cię interesuje.

Zamknięte karty możesz też przywrócić skrótem klawiaturowym [Ctrl] + [Z]. Przyznam, że ta metoda bardziej mi odpowiada - jest szybsza.