Gry

Operacja Dragon Rising

przeczytasz w 2 min.

Akcja Operation Flashpoint Dragon Rising rozgrywa się na fikcyjnej wyspie Skira leżącej u wschodnich wybrzeży Chin. Dowiadujemy się, że niewielkie terytorium Skiry należące do Rosji znalazło się w kręgu zainteresowań innych państw zaraz po odkryciu tam olbrzymich pokładów ropy. Jak można się domyślić, w dobie kryzysu naftowego nie trzeba było długo czekać, aż któreś z nich zdecydowało się przejąć siłą kontrolę nad wyspą. Tym agresorem okazały się Chiny, których liczne sukcesy w starciu z Rosją doprowadziły ostatecznie do wciągnięcia w konflikt również USA. Tak oto rozpoczęła się operacja Dragon Rising.

Zarys fabularny najnowszej produkcji Codemasters jest raczej mało oryginalny. Mimo tego wystarczyło to do zbudowania odpowiedniego klimatu. Nie mniej jednak trochę szkoda, że twórcom nie chciało się mocniej rozwinąć linii fabularnej, poprzez wprowadzenie przerywników filmowych.

W nowym Operation Flashpoint brakuje powiązania poszczególnych misji. Owszem, wszystkie zadania są bardzo dobrze opisane w kolejnych odprawach przed misjami, ale to za mało, aby poczuć związanie z grą. Brakuje tu czegoś, co nie pozwoliłoby nam odejść od komputera przed ukończeniem wszystkich przygotowanych  dla nas zadań. Być może  o to właśnie chodziło twórcom nowego Operation Flashpoint, bowiem gra ma jedynie 11 misji.

Nim zacząłem się wczuwać w grę, miała się już ku końcowi. Ogrom terytorium, na którym miała się rozgrywać najnowsza produkcja, dawał tak wielkie pole do popisu, że po prostu  rzeczą niesłychaną było wykorzystanie go tak słabo. Jeśli przyjrzymy się kolejnym odprawom przed misjami dojdziemy do wniosku, że walka o terytorium Skiry toczyła się o każdą piędź ziemi, bo postępy armii amerykańskiej były niewielkie. I tu nagle koniec. Trudno nie być zawiedzionym.

Na otarcie łez mamy dodatkowe misje bonusowe. Co prawda jest ich tylko 6, ale to zawsze coś. Jeśli to nie starczy, twórcy przygotowali jeszcze specjalny edytor misji, w których możemy w prosty sposób  przygotować kolejne intrygujące operacje.  Można jeszcze poczekać na zapowiedziane przez Codemasters dodatki DLC. Pierwsze z nich mają pojawić się w Sieci w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Edytor misji w akcji