Płyty główne

Technologie: Potencjometr OC i Max FSB. Podsumowanie

 

Potencjometr OC (OC Dial)


Pokrętło OC Dial służy do podkręcania

Płyty główne z serii MSI AM3 oferują potencjomter OC (OC Dial). Instalowane na płytach pokrętło pozwala na szybkie zwiększanie i zmniejszanie częstotliwości pracy FSB. Zmiany zachodzą w czasie rzeczywistym, a rozwiązanie to MSI adresuje do bardziej zaawansowanych overclockerów.


Obsługa potencjometru OC nie jest skomplikowana

Potencjometr OC uaktywniamy w BIOS-ie płyty głównej i następnie obracamy pokrętło. Działa on również pod systemem Windows. Najpierw wciskamy przycisk, by włączyć Potencjometr OC, a następnie obracamy pokrętłem. To naprawdę nic trudnego.

Max FSB

Nie musisz już próbować, próbować i... próbować. Max FSB oszczędzi twój czas i nerwy - pozwoli osiągnąć świetny wynik overclockingu w krótkim czasie i w łatwy sposób.


Max FSB to świetna autorska technologia dla overclockerów

Jak działa Max FSB? To proste. W BIOS-ie uaktywnij Max FSB, zapisz zmiany i poczekaj ok. 20 sekund. Po ponownym uruchomieniu komputera wejdź do BIOS-u i zobaczysz maksymalne FSB dla procesora. Szybko i bez nerwów.

Płyty MSI z serii AM3 - nowe technologie

Potencjometr OC (OC Dial) i Max FSB znajdziemy w najnowszych płytach MSI z serii AM3.

 • MSI 790FX-GD70: oferuje OC Dial, Max FSB
   
 • MSI 790GX-G65: oferuje Max FSB

Podsumowanie - overclocking dla wszystkich!

Najnowsze płyty główne MSI zawierają bardzo dobre rozwiązania dla użytkowników. Nie musisz być zapalonym entuzjastom komputerów, by podkręcać sprzęt i w rezultacie zyskiwać większą wydajność systemu bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dzięki technologiom oferowanym przez MSI zwiększysz osiągi peceta nawet wtedy, gdy nie czujesz się na siłach, by dłubać w BIOS-ie i ręcznie zmieniać wszystkie niezbędne parametry pracy poszczególnych komponentów.

Technologie takie jak OC Genie, OC Control Center, Direct OC, V-Kit (płyty MSI P55), czy Potencjometr OC i Max FSB (płyty MSI AM3), wyręczają użytkownika i za niego przeprowadzają skomplikowany proces podkręcania. Efekty końcowe są bardzo zadowalające, tym bardziej, że uzyskasz je bez nerwów i poświęcania cennego czasu na mnóstwo prób, z których tylko jedna okaże się satysfakcjonująca.

Jeśli poszukujesz dobrej płyty głównej, która oferuje funkcje ułatwiające i przyspieszające overclocking, najnowsze produkty MSI mogą ci się spodobać.

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Niezła płyta ;P
 • avatar
  lukaszp
  Czy to jest artykuł sponsorowany? Powinniście dodać taką adnotację przy (bądź co bądź rzucającej się w oczy) reklamie...
 • avatar
  Konto usunięte
  Tekst bardziej dla osób nie wiedzących nic a nic o oc.
  I 90% informacji z msi oc university. O sponsorowanym już wspomniano.
 • avatar
  pX.Snake
  Pole Wartość
  Procesor FSB 334.0 MHz (oryginalny: 200 MHz, overclock: 67%)
  I tak de rade??
 • avatar
  Kamil Myzia
  Czemu redakcja nie wspomina, że to reklama? Przydałaby się odpowiednia notka, zanim zaraz wszyscy zaczną marudzić.
 • avatar
  Konto usunięte
  Hah, technologia dla kompletnych amatorów, opisana w sposób przeznaczony do osób względnie zaawansowanych w tych sprawach. W dodatku to reklama, a nie artykuł! Pełno w nim manipulacji merytoryczno-językowych. Wstyd takie coś tutaj publikować.
 • avatar
  Darodaredevil
  Rozumiem, że sponsorzy itd, ale POWINIEN BYĆ DOPISEK O TYM, ŻE TO ARTYKUŁ SPONSOROWANY..
 • avatar
  Qpers
  Zamieniłbym te wszystkie pierdoły na +5% do wyniku OC :)
 • avatar
  Konto usunięte
  "advertorial to ogłoszenie płatne wyglądające niemal identycznie jak tekst redakcyjny, na którym jest wzorowane." --->www.satto.eu
  Pozdrawiam :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Z angielskiego na polski: kryptoreklama xD
 • avatar
  Czaszka
  Ani w polskim słowniku ani w słowniku wyrazów obcych NIE MA hasła "adverotial" także nie każdy musi wiedzieć co to znaczy... To tak jak "docelowy target" nie raz tu używany xD
 • avatar
  1wilq
  bądź co bądź widze że o podstawke Intela MSI zatroszczyło się bardziej niż o am3... :/
 • avatar
  Konto usunięte
  na nvision juz było!
 • avatar
  cubess
  arykul przyklejony do skasowania :)
 • avatar
  cubess
  benchmark.pl przydala by sie nowa zakladka "artykuly sponsorowane" :)
 • avatar
  Konto usunięte
  najważniejsze, że jakoś się kręci...
 • avatar
  Kamil Myzia
  Mieszkam w Polsce, ojczystym językiem jest polski, językiem urzędowym jest również polski. Więc po kiego piszecie angielską nazwą, zamiast podać "Artykuł sponsorowany"? Ano dlatego, że większość osób nie wie co to oznacza i myśli, że to po prostu redakcyjny artykuł, a nie praca przygotowana przez MSI. Nic nie mam do tego producenta, również chwalę jego produkty, ale mam do redakcji, że pisze jasno o co chodzi. Jakoś nvision i pclab mogą nazwać to po polsku, ale tutaj jednak nie. Ehh.
 • avatar
  Konto usunięte
  hmmm ja widzę będę mógł sprawdzić max ile wyciśnie moja konfiguracja a ile wycisnę ja korzystając z własnej wiedzy i umiejętności, oraz zdrowego rozsądku :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Czemu nie piszą po polsku? Nie wiem, może chcą nam udowodnić że znają angielski, i tymczasem poczują się kimś "wyjątkowym".

  My też znamy, i za tandetne zastępcze słowa dziękujemy.

  Przypomina mi się przypadek artykułu pani Ewy, która napisała zamiast grupa docelowa:
  "Target Grupa"

  Było jeszcze kilka takich bezcelowych wtrąceń.

  Poza tym przypominają mi się również posty pana Grzegorza Kubery, pod którymi każdorazowo umieszczał znaczek: "G." to jakiś pseudonim artystyczny? Żałosne!


 • avatar
  Konto usunięte
  V-Check Point
 • avatar
  Konto usunięte
  Niech sobie wsadzą to "łatwiejszde podkręcanie". Gówno to warte i tyle. Ile takie coś da? Podkręcę CPU o 300MHz? Wow toż to wynik godny podziwu. Jest o wiele więcej lepszych płyt do OC niż badziewie od MSI.
 • avatar
  Konto usunięte
  przeszedlem pdzez ten caly advertolial i nadal nie wiem jak to niby dziala - po co te pokretlo jak i tak wszyscy beda krecic na maxa - te niesamowite pokretlo
 • avatar
  Fiona
  Gdbybyście taki numer z advertorial-em zrobili we Francji (ustawa o czystości j. francuskiego) zapłacilibyscie ładnie.
  Gdyby to była Wasza trzecia wpadka, nie starczyłoby majątku Komputronika na zapłacenie kary.

  I po co tak cudować ? Żeby nie uzyć słowa artykuł sponsorowany ? Czyli żeby zrobic w jajo wiernych czytelników ?

  Przecież w ten swposób tracicie wiarygodność a tym samym traci wiarygodnośc wasz właściciel Komputronik.

  Warto ? MSI ma swoje 5 minut w płytach i nie potrzebuje takiego kombinatorstwa.
 • avatar
  Konto usunięte
  A ja uważam, że się cholernie czepiliście tego jednego słowa.
  Advertisement i tutorial - Advertorial.
  Nie wierzę, że dzisiaj tak kiepsko z językiem angielskim w szkołach.
  Wszędzie angielski jest obecny, nawet w potocznym języku.
  "Hej - hey"
  "Sorka - sorry"
  "Fak - fuck"

  ;P
 • avatar
  VEN1963
  przeczytałem artykuł na Nvision i powiem że miło jest wiedzieć że dany artykuł jest sponsorowany a nie jak tu nie napisano tego wprost.

  najbardziej mi się spodobała tam wypowiedź sTreamx-a

  cytat
  "Nie wiem o co te głosy krytyki. Artykuł od razu po nazwie możemy rozpoznać. Nikt tu nie ukrywa prawdy, gdyby art się nazywał "najlepsze płyty do podkręcania" a w nim zwyciężyłyby wszystkie płyty MSI a wszystkie inne by przegrały to wtedy by coś było nie tak.
  Tu jest jasno: artykuł jest sponsorowany, ale to nie jest przecież tak, że MSI płaci za "napiszcie art z którego będzie wynikać że nasze płyty są najlepsze", to nie są debile i wiedzą, że wśród doświadczonych użytkowników(a dla kogo są płyty po 1500zł?) takie coś tylko by nadszarpnęło markę. moim zdaniem MSI płaci tutaj za to, że po prostu redakcja przeprowadzi testy płyt i je dokładnie opisze, bo nikt inny tego ot tak nie zrobi, bo komu się chce tłumaczyć działanie wszystkich funkcji? A jakby zlecili to marketingowcom to wyszedłby tzw. "marketingowy bełkot".
  Możliwe, że ze względu na umowę i sponsoring redakcja złogodziła pewne wady i nie użyła ostrzejszych słów krytyki no ale bez jaj...kto by zapłacił za artykuł z tekstami "ta płyta jest h**owa, kupcie lepiej asusa w tej cenie" Można pisać obiektywnie ale łagodniej "jest to pewną wadą ale niewielką i raczej nie przeszkadzającą w codziennym użytkowaniu" brzmi jednak sporo lepiej ale nie pomija wady."

  przemyślcie to redaktorzy Benchmarka
 • avatar
  Konto usunięte
  wszystkim tu obecnym pismakom dzięki serdeczne za wyjaśnienia tejże napisanej następnej reklamy msi tak czy siak zawsze jest temat do dyspblablowania hehehehee