Zasilacze

Zasilacze do komputera biurowego

przeczytasz w 2 min.

Zasilacze przeznaczone do komputerów biurowych nie muszą cechować się dużą mocą. Sprzęt biurowy służy zwykle do podstawowych zadań, jak edycja dokumentów czy przeglądanie internetu, więc nie musi być to komputer bardzo wydajny. Najważniejsze cechy takiego zasilacza to energooszczędność (sprawność, zwłaszcza przy niskim obciążeniu) oraz kultura pracy. Nie bez znaczenia jest również długość gwarancji.

Im nowocześniejszy komputer, tym bardziej energooszczędne podzespoły. W naszej platformie testowej wykorzystaliśmy najnowsze procesory Core i3 trzeciej generacji, które nie dość, że cechują się bardzo wysoką energooszczędnością, to dodatkowo są wyposażone w zintegrowaną grafikę w zupełności wystarczającą do zastosowań biurowych. Odpada więc konieczność instalacji samodzielnej karty graficznej.

Platforma testowa:

  • Płyta główna: Asus P8B75-V (ATX)
  • Procesor: Core i3 3240
  • Pamięć RAM: 2 x 2GB 1333MHz
  • Karta graficzna: zintegrowana (Intel HD 2500)
  • Zasilacz: be quiet! Pure Power L7  350W

be quiet! Pure Power L7 350W

Pobór energii: komputer biurowy
[W]

Stan spoczynku 25
Odtwarzanie wideo FullHD 32
Aplikacja jednowątkowa 36
Maksymalne obciążenie układu graficznego 43
Aplikacja wielowątkowa 46
Rozgrywka (gra 3D) 52
Maksymalne obciążenie procesora 54

Jak widać nowoczesne podzespoły w połączeniu z dobrym zasilaczem zapewniają niski pobór energii, co jest istotne w przypadku komputerów biurowych. Procesory Core i3 trzeciej generacji, pracujące na zintegrowanej grafice, nawet przy teoretycznym maksymalnym obciążeniu zarówno procesora, jak i układu graficznego, nie będą pobierać więcej niż 100W. Przy codziennych zastosowaniach taki komputer będzie pobierał 30-40W.

Poradnik "Jak wybrać zasilacz?" - przykładowe modele do komputerów biurowych

be quiet! zasilacz Pure Power L7 350W
Cena: 189 zł 

MODECOM Green Energy 400W BOX Active PFC
Cena: 156 zł

Chieftec GPA-400S8 bulk 80%+ efficency
Cena: 127 zł