Płyty główne

Przegląd płyt dla Core2: MSI P965 Neo-F

przeczytasz w 1 min.

Dodatkowe funkcje, którymi kuszeni są komputerowi entuzjaści, są jak najbardziej przydatne, ale nie niezbędne. Na pewno są za to kosztowne. Na szczęście w miarę upływu czasu, jaki mija od premiery Cor

Najważniejsze cechyBIOS 1.6
ChipsetIntel P965 Express ChipsetFSB 1066 / DDR2 - 800
Chłodzenie chipsetuPasywne 
Zintegrowany dźwiękRealtek ALC883 /8 kanałowy 
Zintegrowany LANRealtek RTL8110SC (Gigabitowy) 
Kontrolery ATAICH8R
4 x Serial ATA II
(RAID 0, 1)
JMicron JMB361
1 x UDMA ATA 100/66/33
1 x Serial ATA II
wyjścia/wejściana tylnym panelu
2 x PS/2, LPT, COM
4 x USB 2.0, 1 x RJ-45
6 jacków audio
na płycie
3 x USB 2.0 (6 portów),
3 x FAN (CPU, SYS),
CD-IN, front audio,
gniazdo portu COM,gniazdo modułu podczerwieni (IrDA)
WyposażenieAkcesoria
1 x płytka CD, instrukcja
1 x kabel IDE,
1 x kabel SATA
Dodatkowe śledzie
brak
Dodatkowe oprogramowanieMSI Password Keeper, Secure Doc,
Lock Box
Cechy szczególne płytyD.O.T. - Dynamic Overclocking Technology

Premiera nowego procesora to świetna okazja dla producentów płyt głównych, by wypromować swoją markę. Prezentowane w pierwszej kolejności produkty obowiązkowo muszą charakteryzować się niestandardowymi rozwiązaniami, tudzież obfitym wyposażeniem ...koniecznie bogatszym niż u konkurencji :)

Dodatkowe funkcje, którymi kuszeni są komputerowi entuzjaści, są jak najbardziej przydatne, ale nie niezbędne. Na pewno są za to kosztowne. Na szczęście w miarę upływu czasu, jaki mija od premiery Core 2 Duo, na rynku pojawia się coraz więcej płyt głównych, które przyciągają potencjalnych nabywców nie dodatkowymi bajerami, lecz atrakcyjną ceną. Takim właśnie produktem jest przetestowana ostatnio przez nas płyta MSI P965 Neo-F.

Wystarczą wstępne oględziny zawartości pudełka, by domyślić się, że płyta należy do tego niższego przedziału cenowego. Całe wyposażenie to taśma IDE, kabelek SATA i przejściówka zasilania dysku twardego. Z zestawu wyeliminowany został nawet taki klasyczny element jak tasiemka FDD. Czas stacji dyskietek dobiegł końca, więc jest to w zasadzie sensowny krok.

Konstrukcja płyty jest ogólnie dobra. Nie najlepiej ułożone są jedynie gniazda zasilania. Po pierwsze, cztero - pinowe gniazdo umieszczone jest zbyt blisko gniazda procesora, po drugie, kable na drodze od zasilacza oplatają sobą połowę płyty.

Po zainstalowaniu grafiki na pozostałe karty rozszerzeń pozostają 3 gniazda PCI oraz 2 PCI Express x1 (w praktyce jeden z nich jest blokowany przez radiator karty grafiki). Dodatkowe wentylatory służące schłodzeniu systemu można podłączyć dzięki dwóm sensownie rozmieszczonym gniazdom FAN.

Wyjścia płyty to standard w  wersji minimum, nie znajdziemy tu gniazda firewire, ani cyfrowego czy optycznego wyjścia audio.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login