Oprogramowanie

Funkcje Windows 7: interfejs Aero

przeczytasz w 1 min.

W Windows 7 nie mogło zabraknąć znanego z Visty interfejsu Aero, który został poddany lekkiemu liftingowi i otrzymał kilka ciekawych funkcji.

Wciskamy klawisze [Windows] + [Spacja] i mamy szybki podgląd pulpitu.

Po przyciągnięciu okna do jednej z krawędzi zmieni się jego rozmiar. Przyciągnięcie do lewej lub prawej krawędzi ekranu spowoduje, że zajmie właściwą do pozycji połowę. Natomiast okno aplikacji powiększy się na cały ekran, jeśli przyciągniemy je do górnej krawędzi.

Jeżeli dodatkowo mamy otwartych wiele okien i potrząśniemy oknem aktualnie używanego programu, wszystkie pozostałe aplikacje zostaną zminimalizowane do paska zadań. Ponowne potrząśnięcie przywróci je na ekran.

Pozostała również znana z Visty funkcja Flip 3D

Nowy pulpit pozwala również na wykonanie kilku innych rzeczy. Przede wszystkim Gadżety nie są już przypięte na stałe do bocznego paska. Z powodzeniem można je rozmieszczać na całym pulpicie systemu. Użytkownik nie musi również przywiązywać się do jednej tapety. Jeśli lubisz zmiany, możesz uruchomić na pulpicie pokaz slajdów (Desktop SlideShow). Tapety będą się zmieniać automatycznie po określonym czasie.