Oprogramowanie

Pobieranie i wypalanie Windows 7

przeczytasz w 1 min.

Po obraz płyty udajemy się na oficjalną stronę Windows 7 przygotowaną przez Microsoft. Zaczynamy od kliknięcia zakładki „How to get it”,

Strona internetowa Microsoftu poświęcona Windows 7

Następnie klikamy odsyłacz „Download the release candidate (RC)", który od razu rzuca się w oczy.

Pobierz Windows 7

Następnie przewijamy stronę w dół i zaznaczamy odpowiednią wersję (32 lub 64 bit), język (najlepiej angielski) i rejestrujemy się w usłudze Windows Live ID. Jest to niezbędne aby pobrać plik z obrazem i otrzymać klucz produktu. Proces rejestracji nie jest zbyt skomplikowany i zajmuje dosłownie chwilę.

Po zalogowaniu zobaczymy nasz klucz, możliwe będzie również pobranie obrazu. Klikamy na duży przycisk „Download Now” i pobieramy za pomocą uruchamianego w przeglądarce Download Managera plik ważący ok., 2,35 GB.

Warto zaznaczyć, że pobieranie obrazu można zatrzymywać i wznawiać. Tak więc nie musimy się obawiać, że chwilowy brak połączenia z internetem sprawi, że będziemy musieli pobierać system od początku.
Ściągniętego Windows 7 trzeba następnie wypalić za pomocą ulubionego programu. Producenci sprzętu zazwyczaj dodają do urządzeń aplikacje do nagrywania płyt, w większości przypadków jest to Nero Essentials oferujący podstawowe funkcje. W sieci dostępnych jest również mnóstwo lepszych i gorszych programów, które przeprowadzą nas przez proces nagrywania płyty DVD niemal za rękę. My polecamy Burn4Free który jest prosty w obsłudze i co najważniejsze - bezpłatny.

Główne okno Burn4Free

Jak nagrać płytę z systemem? Na górnej zakładce klikamy "Napęd" i z listy wybieramy opcję "Nagraj obraz ISO". Następnie lokalizujemy nasz plik ISO i naciskamy „Nagraj dane”. Program wyświetli komunikat, który oczywiście potwierdzamy.