Serwery plików NAS

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Gdybyśmy napisali jeszcze kilka stron na temat możliwości QNAP-a TS-677 to i tak nie wyczerpiemy w pełni tematu i nie zaprezentujemy wszystkich scenariuszy wykorzystania. Niezwykle elastyczne podejście QNAP-a a w zakresie konfiguracji i doboru komponentów sprzętowych sprawia, że TS-677 staje się doskonałym rozwiązaniem dla wielu małych i średnich firm.

QNAP TS-677 cechuje się nie tylko wysokim poziomem bezpieczeństwa danych i środowiska QTS. By zapewnić ciągłość pracy i niezawodność środowiska producent oferuje dodatkowe gwarancje Next Business Day oraz Next Business Day Onsite. W przypadku awarii urządzenia już następnego dnia roboczego mamy do dyspozycji sprawne urządzenie.

Mnogość zastosowanych technologii, wielowątkowość procesora, wysoka wydajność dyskowa i ilość pamięci RAM zmieniają diametralnie postrzeganie QNAP-a jako typowego serwera sieciowej pamięci masowej. Uważni czytelnicy dostrzegą z pewnością ceną rozwiązania. Fakt nie jest ona niska. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę wielozadaniowość urządzenia i to bez utraty wydajności a przy tym intuicyjność konfiguracji, nawet zaawansowanych funkcji to w dłuższej perspektywie QNAP okaże się znacznie tańszym rozwiązaniem niż stosowanie wielu rozproszonych systemów i serwerów.

A co z wadą? Serwer był za krótko w Redakcji byśmy mogli w pełni nacieszyć się jego możliwościami. Nie ukrywamy, że już tęsknimy.

Ocena końcowa:

 

 • bardzo dobra wydajnosć sieciowa
 • mnogość konfiguracji dzięki dodatkowym kartom rozszerzeń i jednostkom rozszerzającym
 • wydajny procesor AMD Ryzen i możliwość zamontowania 64 GB pamięci RAM
 • konfigurowalny i intuicyjny system konteneryzacji i wirtualizacji
 • intuicyjny przełącznik wirtualny
 • brak

100%

Super produktSuper wydajność

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PITUCH3
  0
  Never ever Qnap !!!! jak ja żałuję ...... ale gwiazdka tuż tuż :)
  • avatar
   www.xenix.pl
   0
   Szkoda że nie napisaliście o cenie czyli 8000 pln bez żadnej karty rozszerzeń to sporo za dużo konkurencja jest trochę tańsza
   • avatar
    lycone
    0
    Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Synology DS918+. Wahałem się między Qnap TS-453Be-4G. Trafiła się jednak okazja na DS918+ za 2250 zł, więc wziąłem. Myślę, że dobre wybrałem. System jest banalny w obsłudze, wydajność sieciowa bardzo wysoka. W tej cenie ciężko o coś lepszego.
    P.S. Zastosowania czysto domowe, ale takie trochę bardziej wymagający niż przeciętny Kowalski.
    • avatar
     _taurus_
     0
     8k za NAS? loool chyba lepiej zainwestowac w mini server np hp moze nie tak wydajny bo nie do gier ale 10x tanszy...