Gry

Gra FIFA World Cup 2010

przeczytasz w 1 min.

Gra FIFA World Cup 2010 to pierwsza w historii piłka nożna EA Sports z tej niezwykle zasłużonej serii, która nie ukaże się na PC. Może to nawet i lepiej, zważywszy na to, że wersja komputerowa od pewnego czasu była bardzo słaba, a wydanie konsolowe - słusznie - uważane jest za najlepszą futbolówkę w dziejach.

FIFA World Cup 2010 pozwala poczuć klimat i emocje wspaniałego turnieju. Twórcy dołożyli wszelkich starań, by odwzorować stadiony, zawodników, a przede wszystkim rewelacyjną atmosferę jaka towarzyszy każdemu Mundialowi. Tym samym konsolowe zmagania na ekranie telewizora trudno odróżnić od tych transmitowanych przez telewizję prosto z południowej Afryki.

Największym atutem tej produkcji, szczególnie dla nas, jest fakt uzyskania licencji na wszystkie drużyny narodowe z całego świata, nie tylko te, które ostatecznie biorą udział w turnieju. Tym samym możemy poprowadzić naszych dzielnych orłów przez kwalifikacje i bez zbędnych wpadek wystąpić na Mistrzostwach w RPA. ;-)

Tradycyjnie już zmiany w stosunku do wydanej pod koniec zeszłego roku FIFA 10 są tylko kosmetyczne. Troszkę zmodyfikowano animacje i zachowania piłkarzy, zwiększono różnorodność podań i strzałów, twórcy zapewniają, że poprawie uległo też samo zachowanie piłki.

Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że FIFA World Cup 2010 ma wymiar przede wszystkim kolekcjonerski. Każdy zapalony fan futbolu będzie chciał przenieść atmosferę największego piłkarskiego święta do swojego domu na dłużej niż kilkugodzinne transmisje w telewizji. No i przede wszystkim - wcale nie "już za cztery lata", tylko dziś, Polska będzie Mistrzem Świata!

Cena gry w wersji X360 i PS3 - 229 złotych.