Systemy operacyjne

Przemień komputer w hotspot Wi-Fi

przeczytasz w 1 min.

Jesteś za granicą, wykupiłeś dostęp do Wi-FI i nie chcesz płacić ponownie, aby podłączyć dodatkowe urządzenia? A może z jakiegoś powodu nie możesz udostępnić internetu bezprzewodowego z laptopa do swojego odtwarzacza multimediów czy innego komputera? Takich scenariuszy może być sporo, a dobrym wyjściem z opresji jest aplikacja Connectify.

Connectify może przemienić komputer z dostępem do internetu w odpowiednik hotspotu Wi-Fi. Pobierz i zainstaluj to narzędzie. Następnie kliknij na ikonie Connectify - wyświetli się odpowiedni kreator.

Kliknij przycisk "Next" i podaj nazwę dla swojego hotspotu Wi-Fi. W naszym przypadku napisaliśmy "benchmark".

Następnie podaj hasło, dzięki któremu będzie można podłączyć się do hotspota. Hasło musi mieć od 8 do 63 znaków.

Teraz zdecyduj, czy chcesz udostępnić połączenie internetowe (domyślnie opcja ta jest zaznaczona). Jeśli nie, wówczas będziesz mógł dzielić się zasobami lokalnie.

Kolejny krok to potwierdzenie, że kreator zakończył pracę i możesz uruchomić swój hotspot. Wybierz przycisk "Finish".

Teraz zobaczysz, że twój laptop zmienił się w internetowy punkt dostępu dla innych. Możesz w ten sposób dzielić się łączem ze znajomymi, współpracownikami, czy po prostu podłączyć swoje dodatkowe urządzenia do internetu. Oczywiście dostęp jest możliwy po wpisaniu loginu i hasła.

Program jest ciągle rozwijany i może nie działać z niektórymi urządzeniami. Niewątpliwą zaletą jest jednak to, że jest bezpłatny. Gorąco polecamy.