
W poprzednich częściach poradnika podawaliśmy już sposoby na to, jak przyspieszyć start Windows. Mamy dla was jeszcze jedną poradę, która nieco skróci czas uruchamiania. Mowa o włączeniu defragmentacji plików rozruchowych.
W menu Start wpisz regedit i wciśnij [Enter]. Otworzy się edytor rejestru systemowego. Następnie udaj się do:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOptimizeFunction
Tutaj stwórz w prawej kolumnie wartość, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu i wybierający Nowa -> Wartość ciągu.

Nazwij ją "Enable", następnie kliknij na niej dwukrotnie i w polu Dane wartości wpisz "Y", aby końcowy rezultat wyglądał tak:

Wyłącz rejestr i uruchom ponownie komputer. Za pierwszym razem Windows 7 przeprowadzi defragmentację rozruchu i wówczas może uruchomiać się dłużej niż zwykle. Później jednak będzie startować nieco szybciej.


![Dlaczego SteamOS jest lepszy od Windowsa w handheldach? [OPINIA]](http://cdn.benchmark.pl/thumbs/uploads/article/99764/MODERNICON/518ecb98b4dcbe7e2d1ed4c3428098e05732df84.jpg/175x0x1.jpg)
