Dyski

Verbatim Store'n'Go 500 GB

przeczytasz w 1 min.

Rodzaj nośnika: Dysk zewnętrzny 2,5"
Rozmiary:  81 x 117 x 16 mm
Interfejs: USB 2.0
Dane techniczne: 2,5”, 5400 obr./min, 8 MB pamięci cache 

Trzeci i ostatni z przedstawicieli przenośnych dysków 2,5" podłączanych do komputera za pomocą USB. Jego design również jest ciekawy, ale swoim wyglądem nie robi takiego wrażenia jak produkty LG i Samsunga. Cena i osiągi zbliżone do dysków konkurencji, co oznacza kolejny trudny wybór. Podobnie jak w przypadku produktu G2 Portable, kabel USB Store'n'Go wyposażony jest tylko w jedną wtyczkę USB. Nie powinniśmy więc mieć żadnych kłopotów z jego zasilaniem. Dysk pracuje cicho, jego obudowa nie nagrzewa się zbytnio, a delikatne światło diody sygnalizującej pracę nie powinno zupełnie przeszkadzać.

Producent dołącza do dysku oprogramowaine oszczędzające energię (Green Button Energy Saving) oraz Nero BackItUp i Burn Essentials. Firma Verbatim oferuje dyski Store'n'Go w kilku kolorach: czarnym, wulkanicznym pomarańczowym, karaibskim niebieskim, słonecznym żółtym, eukaliptusowym zielonym oraz.... gorącym różowym.

Zewnętrzne dyski 2,5 cala są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Wystarczy podłączyć je do portu USB i po chwili są gotowe do pracy.

Wszystkie testowane przez nas konstrukcje cechowały się dużą kulturą pracy, mają podobne wymiary, osiągi oraz cenę. W wielu przypadkach wybór konkretnego modelu będzie zapewne podyktowany jego wyglądem zewnętrznym.

  Verbatim Store'n'Go
 plusy:
niewielkie rozmiary i mobilność
zasilanie USB
pojemność

 

minusy:
nieco krótki przewód USB

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: od 250 do 350 zł