Dyski

Samsung G2 Portable 500 GB

przeczytasz w 2 min.

Rodzaj nośnika: Dysk zewnętrzny 2,5 cala
Rozmiary:
79 x 111,3 x 17 mm
Interfejs:
USB 2.0
Dane techniczne:
2,5”, 5400 obr./min, 8 MB pamięci cache 

Jeśli rozglądasz się właśnie za przenośnym dyskiem USB 2,5", będziesz miał w tym momencie twardy orzach do zgryzienia. Wystarczy przyjrzeć się specyfikacji technicznej oraz wynikom w testach dysku LG XD5 oraz Samsung G2 Portable, by stwierdzić, że są to urządzenia niemal identycznej klasy. Jakby tego było mało, ich cena jest również bardzo zbliżona. Który model wybrać? To, co odróżnia produkt Samsunga od LG, to oczywiście inny wygląd, oraz kabel z tylko jedną wtyczką USB. Mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną może być w niektórych przypadkach dużym plusem.

Uwagę z miejsca zwraca oryginalna powierzchnia o wypukłej fakturze. Praca dysku jest sygnalizowana niewielką niebieską diodą – jest dość duża, by zobaczyć, że dysk pracuje, ale nie na tyle, by mogło to przeszkadzać. Rozmiary równie niewielkie jak u poprzednika - można go po prostu włożyć do kieszeni. Kultura pracy dysku G2 jest bardzo wysoka - jest praktycznie niesłyszalny.

Producent zwraca szczególną uwagę na to, że jest to produkt pro-ekologiczny. Wiąże się to z eliminacją z procesu produkcji szkodliwych substancji oraz z energooszczędnością. W sprzedaży dostępne są modele w kolorze czarnym (na zdjęciach), niebieskim, zielonym oraz białym. Trzeba przyznać, że propozycja Samsunga w tym segmencie przedstawia się ciekawie. Dzięki niskiemu zużyciu energii czy odpornej na zarysowania obudowie, G2 Portable staje się idealnym dyskiem do komputerów przenośnych. Musimy przyznać, że Samsung przekonał nas do swojego dysku - to naprawdę dobry produkt.

Archiwizacja danych, przenoszenie filmów czy większej ilości muzyki to zastosowania, w ktorych Samsung G2 Portable sprawdzi sie znakomicie. Producent dołącza do dysku oprogramowaine ułatwiające backup danych (Samsung Auto Backup), oraz zabezpieczające przed kradzieżą danych (SecretZone).

  Samsung G2 Portable
 plusy:
atrakcyjny wygląd
niewielkie rozmiary i mobilność
zasilanie z USB
energooszczędność
obudowa odporna na zarysowania
 

minusy:
krótki przewód USB

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: od 250 do 350 zł