Monitory

Ostateczne podsumowanie i ocena

przeczytasz w 4 min.

Wszystkie monitory postawiliśmy obok siebie i przez kilkadziesiąt minut wyświetlaliśmy na ich ekranach zdjęcia, filmy i gry. Od pierwszej chwili pod względem jakości obrazu najlepiej prezentował się monitor LG. Zdecydowanie najlepszy czas reakcji, wyjątkowo dobre kąty widzenia (zwłaszcza w pionie) i dobre kolory od razu dały o sobie znać.

Potwierdzają to testy kolorymetrem - najwierniejszym odwzorowaniem kolorów pochwalić się może właśnie LG. Pod tym względem w czołówce znajduje się również Belinea, ale przy optymalnych ustawieniach ma zdecydowanie zbyt wysoką temperaturę kolorów. Równomierność podświetlenia w testowanych monitorach jest generalnie rzecz biorąc całkiem dobra. Z kątami widzenia na plus wyróżniał się LG - ze swoimi rewelacyjnymi kątami widzenia w pionie. Na minus Belinea - patrząc na nią z boku ekran był koszmarnie wręcz blady, coś jakby spowity mgłą.

Podsumowując - głównym zwycięzcą niniejszego testu zostaje monitor LG. Składają się na to dobrze odwzorowywane kolory, najszersze kąty widzenia z opisywanych tu modeli oraz zdecydowanie najniższy czas reakcji. Nie bez znaczenia jest też tryb F-Engine, przydatny podczas oglądania filmów. Z zewnątrz monitor również prezentuje się dobrze - smukły design, zewnętrzny zasilacz. Do tego, jak na ironię, w chwili pisania tego testu był najtańszym ze wszystkich opisywanych tu monitorów! Jego jedyne, choć drobne wady, to trochę niewygodna obsługa menu oraz zbyt twarde przyciski sterujące. 

Ocena ogólna
Belinea 101720
iiyama X436S-B
LG L1770HQ
Samsung 731BF
Jakość
wykonania:
Jakość obrazu:
Ergonomia
dod. funkcje:
Ogólnie:
cena/możliw.
  
 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To że najlepiej wypadły monitory LG i Iiyamy nie jest dużym zaskoczeniem, LG produkuje sprzęt na bardzo dobrych matrycach, których jakość ma podkreślać gwarancja na bady na każdy model monitor + nie wygórowana cena. Iiyama robi solidny sprzęt chociaż, designem nie powala za to technicznie jest naprawdę dobra.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Obie firmy mają gwarancję na zero wypalonych pikseli, więc muszą być pewni jakości sprzętu jaki proponują klientom. Ale to LG odważyło się na zapewnienie takich warunków gwarancji jako pierwsza firma.