Karty graficzne

Karty do 700 zł

przeczytasz w 1 min.

Segment wydajności

PERFORMANCE: 8800~9000 pkt
HIGH: 5500~5600 pkt
* 3Dmark Vantage GPU Score

Minimalny zalecany zasilacz: 500W

 

Po premierze najwydajniejszej jednoprocesorowej karty ATi/AMD, przyszła kolej na obniżki starszych konstrukcji okupujące do tej pory górne okolice półek z kartami. Najbardziej widoczne obniżki dotyczą rzecz jasna Radeona HD4870 wyposażonego w 512MB RAM.

W typowej rozdzielczości popularnego dziś monitora 22” taka ilość pamięci sprawdzi się. Niedomagać może co najwyżej  niezoptymalizowane GTA IV, a także w co bardziej złożonych lokacjach wymagający Crysis-  szczególnie jeśli zdecydujemy się tu uaktywnić jeden z trybów wygładzania krawędzi.

Na chwilę obecną będzie to stosunkowo udany zakup, tym bardziej że do karty z 1GB pamięci na pokładzie będziemy musieli w niejednym przypadku dołożyć niemal 150-200zł.


HiS Radeon HD4870 512MB
wydajna i sprawdzona konstrukcja referencyjna,
stosunkowo cicha w trybie 2D, ale też zważywszy na kompromis dotyczący generowania hałasu także dosyć ciepła

Największym problemem na jaki dziś natrafimy będzie zdecydowanie zmniejszająca się dostępność tych kart na rynku. Jeżeli więc nie zależy nam na wysokich trybach graficznych (np. gramy jedynie w 1680x1050), bez wahania możemy rozejrzeć się za takim urządzeniem. Radzę się jednak pospieszyć, albowiem w przeciągu najbliższych 2-3 miesięcy możemy tych kart już nigdzie nie znaleźć.

Wydajność