Laptopy

Użytkowanie msejf i podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

msejf

Po instalacji oprogramowania jesteśmy proszeni o wskazanie, czy jesteśmy już użytkownikami odpowiedniego konta msejf, czy nie.

msejf

Jeśli korzystamy z tej usługi po raz pierwszy tworzymy nowe konto podając odpowiednie dane.

msejf

Logujemy się za pomocą e-maila oraz hasła, które podaliśmy przy tworzeniu konta.

msejf

W tym momencie program daje użytkownikowi wybór: możemy określić czy komputer z którego korzystamy jest nowy i dane w nim zapisane nie były archiwizowane, czy zamierzamy przywrócić dane, które wcześniej przesłaliśmy na serwer usługi Komputronik msejf.

msejf

W nowym oknie konfigurujemy jakie typy plików mają zostać uwzględniane w czasie wykonywania kopii zapasowej. Zdefiniować możemy konkretne rozszerzenia oraz wskazać dokładne lokalizacje. Reszta procesu wykonywana będzie automatycznie przez aplikację. Domyślnie program wprowadzony ma całkiem szeroki zestaw rozszerzeń, więc praca użytkownika ograniczona zostaje do niezbędnego minimum.

msejf

Ustalić możemy też plan archiwizacji. Do wyboru mamy opcję „non-stop” lub „codziennie” (o ustalonej godzinie).

msejf

Pierwszy backup może potrwać dość długo w zależności od tego, ile plików chcemy archiwizować oraz jak szybkim łączem internetowym dysponujemy.

msejf

Po udanym zakończeniu przesyłania plików w oknie programu pojawi się odpowiedni komunikat. Wszystkie kolejne pliki, które będziemy zapisywać we wskazanych wcześniej lokalizacjach, będą dokładane do plików zapisanych już wcześniej na serwerze. Innymi słowy program nie będzie przesyłał niepotrzebnie tych samych plików, tylko synchronizował zawartość, która uległa zmianie.

msejf

W każdej chwili możemy też skorzystać z opcji usuwania przesłanych wcześniej plików. Dla zachowania maksymalnego poziomu bezpieczeństwa zostaniemy poproszeni o ponowne wpisanie hasła.

msejf

W podobny sposób możemy też przywrócić zarchiwizowane wcześniej dane. Cały proces został maksymalnie uproszczony, a obsługa programu jest intuicyjna i bezproblemowa.

msejf

Swoim profilem możemy też zarządzać online z poziomu przeglądarki internetowej.

50% rabatu na wypożyczenie sprzętu

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Totalny Pakiet Bezpieczeństwa obejmuje też spory rabat na wypożyczenie sprzętu komputerowego z firmy Komputronik. Usługa skierowana jest do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Najczęściej z możliwości wypożyczenia sprzętu IT korzystają firmy, które zajmują się profesjonalną organizacją i obsługą targów oraz szkoleń, realizują sezonowe projekty, muszą poradzić sobie z obsługą przedświątecznej sprzedaży, tworzą tymczasowe stanowiska pracy lub organizują imprezy i spotkania firmowe. W nagłych przypadkach kupno sprzętu może nie być opłacalne, więc jedyną opcją jest jego wypożyczenie. Rabat wynoszący 50% ceny netto oznacza więc, że w praktyce możemy wypożyczyć dwa razy więcej sprzętu za tą samą cenę.

Co najważniejsze, rabat nie jest jednorazowy, ale obowiązuje przez cały okres trwania ubezpieczenia w Totalnym Pakiecie Bezpieczeństwa. Naturalnie przy wypożyczaniu sprzętu należy okazać fakturę zakupu komputera z tym pakietem.

Co w przypadku kradzieży?

Ubezpieczyciel nie zwraca sumy ubezpieczenia w formie pieniężnej, ale w przypadku kradzieży z włamaniem lub rabunku możliwe jest odzyskanie ubezpieczonego sprzętu komputerowego. Szkodę należy zgłosić do Centrum Operacyjnego Ubezpieczyciela, a ten zajmie się realizacją odszkodowania. Koniecznym warunkiem jest jednak przedstawienie pisemnego protokołu sporządzonego przez policję określającego wyraźnie, że sprawa dotyczy kradzieży z włamaniem lub rabunku (ubezpieczenie nie obejmuje kradzieży zwykłej).

Podsumowanie

Totalny Pakiet Bezpieczeństwa to kompleksowe zabezpieczenie, które ma na celu ochronę mobilnego komputera, takiego jak laptop, ultrabook, netbook i tablet. W wariancie podstawowym oferuje rok ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem i rabunku, a w wariancie premium - pełną ochronę przez 3 lata również od przypadkowych uszkodzeń mechanicznych, zalania, zapiaszczenia, skutków przepięć w sieci energetycznej i dodatkowo gwarancję producenta wydłużoną do 3 lat.

Swoje dane również możemy ubezpieczyć. Chodzi tu oczywiście o usługę archiwizacji dokumentów w chmurze, na bezpiecznych serwerach. Nosi ona nazwę msejf i po zakupie komputera w pakiecie TPB umożliwi użytkownikowi przechowywanie 5 GB danych, ale wykupić można też warianty o wyższej pojemności. Oprogramowanie obsługujące msejf jest naprawdę proste w użyciu. Zaprojektowane zostało tak, aby wykonywać większość czynności automatycznie, więc nie będziemy musieli przypominać sobie o wykonywaniu ręcznej kopii bezpieczeństwa w regularnych odstępach czasu.

Ponadto otrzymujemy również 50% rabatu na wypożyczenie sprzętu, co może być przydatne w sytuacjach gdy potrzebujemy podstawowego sprzętu zaledwie na kilka dni. Sam rabat nie jest jednorazowy, ale obowiązuje przez cały okres trwania ubezpieczenia w Totalnym Pakiecie Bezpieczeństwa.

Kupno laptopa, ultrabooka, netbooka lub tabletu w Totalnym Pakiecie Bezpieczeństwa można uznać za opłacalne choćby dlatego, że sam sprzęt będzie kosztował użytkownika mniej, niż kupiony bez pakietu.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  15
  Wielu czytelników, szczególnie nowych i niezbyt obytych, nie wie że Benchmark jest powiązany z Komputronikiem i choć generalnie nie mam nic przeciwko reklamie w darmowym serwisie, to uważam że dla tak zwanej "przejrzystości" tego typu tekst powinien być opatrzony wyraźnym dopiskiem "Artykuł sponsorowany" lub "Reklama".

  Fakt, że zamieszczają Państwo tekst udający niezależna poradę udzieloną przez niezależny, fachowy i szanujący się serwis podważa w moich mniemaniu fachowość i zaufanie do tegoż serwisu. Skoro natykam się na takie kwiatki, to skąd mam wiedzieć następnym razem, że dając rekomendacje np. procesorowi robią to Państwo uczciwie, a nie dla tego że w Komputroniku zalega on na magazynie?

  Chwyt pod tytułem "cena internetowa 3499zł" wg. mnie (i pewnie nie tylko) sugerujący że jest to najniższa cena na dany produkt jaką znaleźli Państwo w internecie, uważam za wyjątkowo niskich lotów. Pokazywanie ileż to można zaoszczędzić, w momencie gdy krótkie wejście na Allegro pozwala znaleźć ten sam produkt, w konkurencyjnym sklepie, za 3179zł czyli o 180zł taniej jest dla mnie zwykłą próbą zrobienia klienta w balona.

  Reklama - Tak; Pseudo-porady - Nie.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Noooo znowu to syf - jak milo.

   Czytalem komentarze osob, ktore mialy z tym stycznosc i wcale nie jest tak rozowo, poniewaz pomimo tego, ze placimy niby 4% mniej to wmuszaja przedluzona gwarancje, za ktora sie placi kilkaset zlotych.

   NIE ZAPLACICIE MNIEJ, zaplacicie wiecej.
   A kiedy sie zorientujecie, ze musicie zaplacic wiecej i bedziecie chcieli zrezygnowac, z tego pakiety to beda tylko komplikacje.
   W przypadku checi rezygnacji bedziecie musieli doplacic pozostala kwote do laptopa (50%), a nie wiadomo czy komputronik odda ta skladke na ubezpieczenie.

   Tak oto zamieszczajac tresci promujace oszukiwanie ludzi, zaprzeczacie idei w jakiej niby powstal ten portal - informowania oraz pomagania uzytkownikom.
   Gratuluje.
   • avatar
    Marucins
    -1
    Chłam - jedno słowa a jakie rzeczowe.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Kogo chcecie nabić w butelkę ?