Systemy operacyjne

Sklep i aplikacje

przeczytasz w 1 min.

Windows 8 wielkimi garściami korzysta z doświadczeń systemów mobilnych takich jak Android oraz iOS. Jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą częścią tego oprogramowania jest sklep z aplikacjami, które znacznie rozszerzają możliwości systemu operacyjnego. O ile w przypadku oprogramowania wyprodukowanego przez Apple oraz Google liczba programów w sklepie jest ogromna, tak w przypadku Windowsa 8 jest na razie znacznie słabiej.

Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, z których najważniejszy to długość życia. Android oraz iOS są na rynku bardzo długo i programiści mieli po prostu mnóstwo czasu na przygotowanie programów stworzonego z myślą właśnie o tych systemach. Oprócz tego iOS oraz Android zapoczątkowały prawdziwy boom na smartfony i tablety, przez co kupowało je (i kupuje nadal) mnóstwo użytkowników. A im więcej użytkowników, tym większe zainteresowanie danym systemem wśród developerów, którzy tworzą swoje programy po to, by sprzedać je w jak największej liczbie i w rezultacie jak najwięcej na nich zarobić.

Windows 8 jest dostępny na rynku od listopada 2012 roku, czyli stosunkowo niedługo. Prędzej czy później napisanie dobrej aplikacji z myślą o Windowsie 8 się opłaci. Zwłaszcza, że tablety z Windows 8 zaczynają się coraz lepiej sprzedawać. W pierwszym kwartale 2013 roku stanowiły aż 7,5% sprzedanych tabletów. To dużo na rynku zagarniętym przez tanie tablety z Androidem, zwłaszcza jak na nowy system.

Więcej polecamy w artykułach: