Telefony

LG Swift 7

przeczytasz w 4 min.

LG Swift 7

LG Swift 7 E900 - można uznać, że ten telefon jest głównodowodzącym w przypadku Windows Phone 7, ale nie 7.5. To również dobry smartfon z niższej półki cenowej.
 

Szczegółowy opis systemu i funkcji

System Windows Phone 7

System Windows Phone 7

System Windows Phone 7

System Windows Phone 7

Kliknij na jeden z obrazków aby przejść do szczegółowego opisu systemu i funkcji

 

Pod względem technicznym niniejszemu smartfonowi możemy naprawdę niewiele zarzucić. Jedynym wyjątkiem jest bateria, która mimo, że dość pojemna (1500mAh), to okazuje się odrobinę zbyt mało wydajna w odniesieniu do zastosowanych podzespołów (prądożerny wyświetlacz). Telefon robi też dobre wrażenie jakościowe. Większość użytych materiałów jest wysokiej jakości i spasowano je z należytą precyzją.

LG Swift 7

LG Swift 7 gościł w naszej redakcji jeszcze w 2010 roku, więc od tego czasu sporo się zmieniło. Przede wszystkim urządzenie otrzymało wyczekiwaną aktualizację do Windows Phone 7.5 (Mango), który jest znakomitym mobilnym systemem operacyjnym. Pod względem płynności działania bije Androida na głowę (pod warunkiem oczywiście, że oba działają na podobnej platformie sprzętowej). Przydatnych funkcji również mu nie brakuje. Ponarzekać można jedynie na ograniczoną swobodę modyfikacji systemu oraz znacznie mniejszy wybór oprogramowania w sklepie internetowym Marketplace w porównaniu np. do Google Play (znanym dotychczas jako Android Market).

LG Swift 7

Smartfonowi przybyło też konkurencji. Nowego Swifta 7 można obecnie kupić w cenie około 600-800 zł, która jest z pewnością bardzo atrakcyjna, ale pamiętajmy o tym, że takie modele jak Samsung Omnia W oferują nieco więcej. Cena Samsunga wynosi obecnie nieco poniżej 1000 zł, ale możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa oczekiwać, że w niedalekiej przyszłości będzie spadać.

Kąty widzenia

 

LG Swift 7 - kąty widzenia

Pod tym względem wyświetlacz sprawuje się całkiem dobrze. Zaznaczyć jednak warto, że nie dorównuje on w tym zakresie ekranom wykonanym w technologii Super AMOLED. Jasność, nasycenie kolorów, kontrast i oddanie detali obrazu stoją na wysokim poziomie.

Jakość zdjęć

LG Swift 7 - przykładowe zdjęcie
aparat z tyłu, dzień

LG Swift 7 - przykładowe zdjęcie
aparat z tyłu, noc

LG Swift 7 - przykładowe zdjęcie
aparat z tyłu, zdjęcie z lampą

LG Swift 7 - przykładowe zdjęcie
aparat z tyłu, panorama

Jakość fotografii oceniamy dobrze, jak na tę klasę sprzętu. Producent zastosował jednak bardzo silne „odszumianie”, przez co zdjęcia tracą na detalach, ale zyskują na ogólnej jakości. Zdjęcia nocne są znacznie gorsze od dziennych, ale nie są tragiczne. Lampa błyskowa sprawuje się dobrze na dystansie od 1 do 2 metrów (poniżej 1 metra zdjęcia są mocno przepalone). Na uznanie zasługuje bardzo dobrze działający balans bieli, szczególnie w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach. Wyregulować możemy jasność zdjęć, ich jakość, rozdzielczość, balans bieli, a dodatkowo zastosujemy jeden z trybów tematycznych „Inteligent Shot”, lub włączymy bardzo przydatną opcję „Beauty Shot”, która skutecznie upiększa fotografie (szczególnie portrety). Nie zabrakło również funkcji łączenia zdjęć w panoramy, ale jej działanie pozostawia trochę do życzenia.

Jakość nagrań wideo

Jakość nagrań jest dość przyzwoita (szczególnie w rozdzielczości 720p), ale kamerka ma ciągłe problemy z ostrością, które nie są widoczne na ekranie telefonu, jednak na dużym monitorze komputera już tak. Wbudowana dioda LED może służyć do ciągłego oświetlania filmowanych scen. Balans bieli, podobnie jak w przypadku fotografii jest naprawdę dobry.

 Opinia redakcji
 plusy:
bardzo dobra wydajność podzespołów
dobra jakość wykonania
bardzo dobra funkcjonalność
odporny na zabrudzenia i zarysowania
przyzwoita jakość zdjęć
 minusy:
przeciętny czas pracy na baterii

 

Ocena: LG Swift 7
Jakość wykonania:
dobry plus
Ergonomia - sprzęt:
dobry
Ergonomia - soft:super
Wymiary i waga:
dobry plus
Czas pracy na baterii:
zadowalający plus
Oprogramowanie:
dobry
Jakość ekranu LCD:
dobry
Jakość dźwięku:
dobry
Wydajność ogólna:dobry plus
Wydajność 3D:
dobry
Ilość akcesoriów:zadowalający
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 950 zł