Avatar użytkownika

data dołączenia:

Moje komentarze (2)

  • Avatar użytkownika przem188
   przem188
   Brother DCP J572 - pod windowsem - pobranie sporego pliku serownika i jego instalacja. Włączam swojego Della zaraz po przyniesienie tej drukarki do domu, włączenia i skonfigurowania WIFI. KDE NEON w DELLU od razu pokazał, że znalazł nową drukarkę. Dałem wydruk próbny - bez problemu. Skanowanie przez sieć - a jakże, bez żadnego problemu. Nie instalowałem żadnych sterowników. Podłączyłem drukarkę do sieci skonfigurowałem stery na Windowsie córki, która będzie z tej drukarki korzystać. Poszedłem do swojej roboty przy moim lapku, ledwo włączyłem system i od razu komunikat o nowej drukarce. Bez instalowania czegokolwiek.

   Ot, takie różnice. Co do specjalistycznego softu - programuję czasami sterowniki PLC Siemensa. Na linuxie jak najbardziej - Siemens swój program sprzedaje w wersji na LInuxa i na Windowsa.
   • Avatar użytkownika przem188
    przem188
    Kiedyś, gdy byłem handlowcem (około 7 lat temu), po wkurzeniu na Outloka z pakietu Office, kupiłem za dobre pieniądze EM Client. Niedawno poleciłem w firmie ten program, przy zakupie 5 licencji wyszło po 44 złote za licencję. Amerykański program, który bardzo fajnie pracuje.

    Dziś robię co innego - dziennikarka, projektowanie. Ale robię to na linuxie - Uzywam od kilku już lat KDE Neon. Po okresie przymuszenia do Windowsów, postawiłęm sobie obok Win 7 jakiegoś linuxa z KDE. Po jakimś czasie połapałem się, że częściej odpalam linuxa po starcie laptopa niż windowsa. I to zdecydowało o pożegnaniu się z Windowsem. Montaż Wideo, audio, obróbka RAW z Canona - to wszystko śmiga pod linuxem. Co do programu pocztowego - początkowo używaem kombajnu KDE - Contact - na który składa się potężny program pocztowy, systemy synchonizacji danych pomiędzy stanowiskami, PIM, organizer, itp.

    Potem używałem pod linuksem włąśnie Thunderbirda. A dziś? Używam programu także za free, który zawiera w sobie organizer, PIM, itp - Evolution. Sprawia wrażenie szybszego od czasami mozolnego THunderbirda.