• benchmark.pl
  • Gry
  • Wiking Eivor przed wyprawą na Paryż musi jeszcze poćwiczyć. Co nowego w AC Valhalla?
Gry

Wiking Eivor przed wyprawą na Paryż musi jeszcze poćwiczyć. Co nowego w AC Valhalla?

przeczytasz w 2 min.

W maju świat ujrzał pierwszy z dwóch dużych dodatków do Assassin’s Creed Valhalla. Wielu graczy zdążyło już zdobyć wystarczającą ilość run na ziemi druidów i z niecierpliwością oczekuje na wycieczkę do Paryża. Co Ubisoft zdradził na temat rozwoju gry podczas tarów E3 2021?

Assassin’s Creed Valhalla to siedemnasta część kultowej serii gier RPG. W porównaniu do poprzednich odsłon zaskoczyła zmianami w dostępnych stylach walki, poszerzyła świat i zaczarowała muzyką. Dobra wiadomość jest taka, że nie zamierza rozczarować jeszcze przez długi czas.

Co nowego o Assassin’s Creed Valhalla na E3 2021?

Podczas prezentacji Assasin’s Creed Valhalla Ubisoft na targach E3 2021 zadeklarował pełne wsparcie dla gry jeszcze przez co najmniej rok. Gracze mogą spodziewać się szybkiej premiery zapowiadanego od dawna dodatku i uzupełnienia broni o wyczekiwane jednoręczne miecze. Padała także bardzo tajemnicza zapowiedź.

TLC The Siege of Paris (Oblężenie Paryża)

Pierwsza duża nowość w AC Valhalla to zapowiadany od miesięcy drugi duży dodatek Oblężenie Paryża. Będą zagadki, więcej stylów walki, rozwój uzbrojenia, a także dużo okazji do zdobyci nowych sojuszników oraz wrogów. Bardzo dobrą informacją jest potwierdzenie daty premiery. Dodatku Obleżenie Paryża dla Assassin’s Creed Valhalla możemy spodziewać się latem tego roku, a nie w listopadzie, jak głosiły plotki.

Na trailer jeszcze trzeba poczekać, ale prezentacja przedstawiona w ramach E3 2021 zawiera kilka interesujących scen.

Darmowe rozszerzenie Discovery Tour

Jesienią Ubisoft nie zamierza jednak zapominać kompletnie o graczach. W Assassin Creed Valhalla pojawi się darmowe rozszerzenie Discovery Tour: Wiek Wikingów. Ma ona pokazać, że nie tylko bijatyką i podbojem żyli Wikingowie. Interesowało ich zapewne ciesielstwo oraz konstrukcja jednostek pływających. Lubili także beztroskie wyścigi drakkarów.

Jak będzie to wyglądało z perspektywy Ubisoft, dowiemy się za kilka miesięcy. Może być ciekawie, bo twórcy gry wzięli na siebie zadanie trudne. Europa w IX wieku nie była miejscem, w którym kobieta z bronią była normą, nawet wśród Wikingów.

Czyżby kolejny DLC?

Prawdziwą bombą jest końcówka zapowiedzi dla Assassin's Creed Valhalla.

Eivor nie skończył jeszcze z Odynem

Wydaje się, że mityczny bóg wojny, magii i rozróby może pojawić się w kolejnym dużym dodatku. W sieci krąży trochę plotek o trzecim DLC, które miałoby się rozgrywać na Islandii. Ubisoft nawet się na ten temat nie zająknął, ale wyspa gejzerów i lodowców jest przecież środowiskiem naturalnym każdego nordyckiego bóstwa.

Darmowy dodatek Mistrzowskie Wyzwanie

Gdziekolwiek potyczki są planowane, magią bitewną warto się zająć i jest do tego doskonała okazja. Do ćwiczeń przyda się aktualizacja Mistrzowskie Wyzwanie, która  będzie dostępna w grze od 15 czerwca 2021. Spodziewać się w niej należy medytacji przy kapliczkach oraz walk treningowch w trzech stylach: wilka, kruka i niedźwiedzia. Zdobywaną energię można przekuć w unikalną broń, zmienić w gustowny tatuaż, a także wydać na głupoty.

Żeby trafić na rozgrywkę Mistrzowskie Wyzwanie, należy osiągnąć poziom 221 i wypatrywać uderzenia meteorytu  w okolicy Ravensthorpe. W trakcie wyprawy zwiadowczej do miejsca zdarzenia Eivor spotka kobietę o imieniu Hildiran. Sama wprosi się do obozu i będzie naszym przewodnikiem, trenerem duchowym oraz źródłem zakupu uzbrojenia.

Jeśli komuś ten scenariusz kojarzy się z jakimś znanym już tytułem RPG, to nie jest ododobniony. Warstwa fabularna Assassin's Creed jest tematem szeroko dyskutowanym, ale żaden prawdziwy wojownik nie będzie się tym  przejmował w obliczu spektakularnych okazji do bijatyk. Rozszerzenie prezentuje się całkiem interesująco, a twórcy obiecują, że przygotowali naprawdę mistrzowskie zadania, które zapewnią rozrywkę na wiele godzin.

Żródło: Ubisoft Forward i Ubisoft Polska

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Wasek
    0
    TLC The Siege of Paris. O której godzinie można obejrzeć na TLC? ;)