Karty graficzne

Nadchodzi nowy producent kart graficznych Radeon? Tej marki się nie spodziewacie

przeczytasz w 1 min.

Firma Acer planuje wejść na rynek kart graficznych Radeon? Najnowsze przecieki z Chin wskazują, że wkrótce możemy doczekać się nowego partnera „czerwonych”.

Do tej pory firma Acer głównie była kojarzona z komputerami i laptopami, ale niedawno producent wszedł na rynek kart graficznych (na rynku pojawił się model Acer Predator Arc A770 BiFrost OC). Wygląda na to, że to nie koniec planów producenta. Według najnowszych plotek, jest on zainteresowany również kartami Radeon.

Acer planuje wypuścić karty graficzne Radeon

Według informacji na chińskim forum Board Channels, firma Acer planuje poszerzyć portfolio o karty graficzne AMD Radeon (producent miał nawet przygotować linie montażowe pod nowe konstrukcje). Pierwsze karty miałyby zadebiutować jeszcze w tym roku, ale jeszcze nie wiadomo jakie modele miałyby się pojawić jako pierwsze.

Czy to dobra informacja? Pewnie! Pojawienie się nowej marki mogłoby poprawić konkurencyjność oferty na rynku. Na takiej sytuacji skorzystaliby klienci, którzy mieliby większy wybór sprzętu (zakładając, że produkty będą szeroko dostępne w sprzedaży).

Zastanawiające jest jednak to, że nic nie słychać, aby Acer miał produkować karty graficzne Nvidia GeForce (chociaż takie były montowane w gotowych komputerach producenta). Być może chodzi o gorsze warunki współpracy. Niedawno firma EVGA wycofała się z rynku kart graficznych, skarżąc się właśnie na złą współpracę z gigantem.

Źródło: VideoCardz, inf. własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  keffcio
  5
  Tego nikt się nie spodziewał. Ewidentnie ten producent może namieszać.
  • avatar
   Witalis
   4
   Widocznie Nvidia za dużo chce za rdzenie a potem obniża ceny i zostawia producentów na zielonej trawce z już wyprodukowanymi kartami lub też nie przyjmuje reklamacji na uszkodzone rdzenie. Interes przestaje się spinać i firmy widzą że trzeba dużo inwestować $$$$ a zysk jest minimalny i ryzyko straty $$$$ bardzo duże więc się zaczynają wykruszać....
   • avatar
    vacotivus
    3
    Szkoda, że nie EVGA.
    • avatar
     Ruffriders1988
     1
     Byleby chłodzenia wydajne robili a nie skupiali sie na "wyglądzie choinkowym"
     • avatar
      xbk123
      0
      Gratuluję. Oficjalnie staliście się słupem reklamowym WP. Moja noga już tu nie postanie.
      • avatar
       KMN123
       0
       ACER akurat należy do tych tańszych producentów, a w związku z tym można się spodziewać nieco niższych cen. Szczególnie podczas debiutu na rynku GPU ceny mogą być bardzo atrakcyjne. Niemniej podaż globalna RX-ów się nie zmieni (dostępność chipów) co raczej nie prognozuje obniżki cen chipów, a więc zbyt dużych ruchów cen na produkty gotowe.