Gry na konsole

Sony wydało ważną aktualizację God of War. Gracze niezadowoleni

przeczytasz w 2 min.

God of War Ragnarok ma już polski dubbing. Przynajmniej w wersji na PlayStation 5.

Aktualizacja 2.01 dla God of War Ragnarök

Kilka dni temu, po dość długim oczekiwaniu, zadebiutował God of War Ragnarök. Mamy tu mocnego kandydata do tytułu gry roku, o którego licznych atutach możecie poczytać w naszej recenzji. Twórcom tak naprawdę trudno zarzucić coś poważniejszego pod kątem samej rozgrywki, aczkolwiek Sony zaliczyło wpadkę z szeroko pojętą otoczką całości. Pisaliśmy, iż standardowe fizyczne wydanie gry nie oferuje polskiego dubbingu. Obiecano szybko to naprawić i częściowo się udało.

Sony poinformowało dziś o wypuszczeniu aktualizacji 2.01, która dodaje do gry omawiany element. Póki co problem został jednak rozwiązany wyłącznie na PlayStation 5, posiadacze PlayStation 4 muszą cierpliwie czekać na następną łatkę.

Sony Interactive Entertainment informuje, że aktualizacja 2.01 jest już dostępna dla gry God of War Ragnarök na PlayStation 5. Aktualizacja 2.02 będzie dostępna dla użytkowników PlayStation 4 już wkrótce. Patch 2.01 i patch 2.02 dodadzą obsługę polskiej ścieżki dźwiękowej dla graczy, którzy zakupili grę w Polsce w wersji na płycie. Prosimy o upewnienie się, że gra i aktualizacja są w pełni zainstalowane. Ubolewamy z powodu opóźnienia dostępności polskiego dubbingu i dziękujemy za cierpliwość podczas dalszych prac nad aktualizacją 2.02 dla użytkowników PlayStation 4. Niezwłocznie poinformujemy o dostępności tego patcha.

Gracze oczekiwali od Sony przeprosin

Powyższy komunikat został rozesłany w notkach prasowych, a także zamieszczony na oficjalnych profilach PlayStation Polska w serwisach społecznościowych. Ich lektura nie przynosi jednak peanów na cześć Sony. Wśród licznych komentarzy nie brakuje sporej dawki ironii, ale też niezadowolenia z tego, iż zabrakło słowa przepraszamy. Oczywiście w najgorszej sytuacji są posiadacze konsol starszej generacji, bo oni nadal muszą czekać.

Sony
To tylko część komentarzy z już pod 430 ogólnie (stan na 13.11, godz. 12:19) pod postem PlayStation Polska na Facebooku.

Swoją drogą takie sytuacje pokazują najlepiej, że jest jednak duża liczba graczy korzystających z polskiego dubbingu. Wbrew temu co niekiedy można pomyśleć przy okazji prezentacji zwiastunów i pojawiających opinii, że oryginalne (angielskie zazwyczaj) głosy brzmią znacznie lepiej.

Źródło: sony

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bywalec2
  2
  Dobrze, że coraz więcej gier oferuje dubbing polski i że producenci nie słuchają tych krzykaczy, którzy twierdzą inaczej. Jesteśmy POLAKAMI i oczekujemy polskiego dubbingu co w tym dziwnego to ja nie wiem. Reszta niech sobie kupuje wersję angielską jak chcą ale jest ich zdecydowanie mniej, tylko na forach mogą sprawiać inne wrażenie.
  • avatar
   HardCorak
   1
   Tutaj nie chodzi czy ten dubbing jest dobry czy zły.
   Sony wydało grę oznaczając wyraźnie że jest z polskim dubbingiem a go nie ma ponieważ nie chciało im się nawet sprawdzić tego co nagrali na płytę.
   Mało tego nawet nie wydali od razu aktualizacji tylko kazali czekać kilka dni.
   • avatar
    chrispata
    -8
    Zdecydowanie nie dla dubbingu! Opcja eng plus napisy jest zdecydowanie wystarczająca.
    Polski język jak czeski się nie nadaje do dubbingowania i tyle.
    Już pare razy próbowałem grać zdubbingowane gry i zawsze to samo uczucie, czy ja kurla uczestniczę w grze czy w teatrze w telewizji!
    Zawsze polski dubbing był tak sztuczny ze nie dało się słuchać tego dłużej niż 5 minut.
    • avatar
     piterk2006
     -9
     Nie wiem na co komu ten dubbing. W pierwszym gow był beznadziejny.
     "Ubolewamy z powodu opóźnienia dostępności polskiego dubbingu " - ludzie ślepi są, że nie widzą przeprosin?
     • avatar
      Bazyliszek
      0
      Już patch 2.01 - tak szybko? A to dopiero kilka dni po premierze.