Gry

Ksenomorfy powracają - zapowiedziano Aliens: Fireteam

przeczytasz w 1 min.

Lubicie filmową trylogię Obcy? Być może przypadnie Wam do gustu również Aliens: Fireteam, które ma do niej nawiązywać i rzecz jasna stawiać w centrum uwagi tytułową formę życia.

Aliens: Fireteam pozwoli postrzelać do ksenomorfów

Aliens: Fireteam to zapowiedziana właśnie gra, którą przygotuje Cold Iron Studios. Od razu wyjaśnijmy istotną kwestię, a mianowicie zasady rozgrywki. To kooperacyjna (trzech graczy lub gracz + dwie postacie AI) strzelanka z elementami survivalu, w której akcja zostanie przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. W walce o przetrwanie trzeba będzie zmierzyć się z 20 typami wrogów, w tym 11 ksenomorfami w różnych stopniach ewolucji. Pomóc ma zróżnicowany arsenał i odpowiednia współpraca we wspomnianej drużynie składającej się z przedstawicieli 5 klas postaci (Gunner, Demolisher, Technician, Doc oraz Recon). Niekiedy najlepszym rozwiązaniem będzie nie otwarte starcie, ale ukrycie się za osłoną.

Dla niektórych smaczkiem będzie fakt, iż akcję Aliens: Fireteam osadzono w uniwersum znanym z filmowej trylogii Obcy. To druga podobna zapowiedź, bo ostatnio usłyszeliśmy też o nowym serialu cofającym się do filmów z Sigourney Weaver. Tutaj wydarzenia mają rozgrywać się 23 lata po tych z owej trylogii.

Na premierę Aliens: Fireteam nie będziemy długo czekać

Jeśli spodobały Wam się pierwsze informacje to zapewne odnotujecie to, jak prezentuje się lista platform docelowych Aliens: Fireteam. Jest dość okazała, bo obejmuje PC z Windows, a także konsole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X oraz Xbox One.

Jeśli plany producenta i wydawcy nie ulegną zmianie, od zapowiedzi do premiery nie minie w tym przypadku wiele czasu. Aliens: Fireteam ma bowiem trafić w ręce graczy już latem.

Źródło: Aliens: Fireteam

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Altru
  5
  Czyli żadnej fabuły nie będzie, tylko kolejny klon Left 4 Dead tylko z Obcym, meh.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Mieszane mam uczucia bo naparzanie do hord obcych jaka to przyjemność na dłuższą metę? Alien sam w sobie jeśli chodzi o film rozbijał się głównie o fabułę budowanie napięcia, lęku, niepokoju, że z każdej strony może coś wylecieć...albo z kogoś :D. Było brudno, duszno i wilgotno klimat wylewał się z telewizora i Alien Isolation jako gra był blisko, a tutaj jakaś kooperacja i rozwałka lawiny xenomorphów....fajnie to wygląda graficznie ale jakoś traci na pierwotnym klimacie.
   • avatar
    kitamo
    3
    Takie Killing floor z obcymi.
    • avatar
     sebki1
     1
     Czyżby Aliens:Colonial Marines 2 ? - oby nie :)
     • avatar
      PerfectDAY
      1
      Wolałbym kontynuacje genialnej Izolacji niż kolejne oklepane multi, które wymrze po kilku miesiącach.
      • avatar
       x7nofate3
       0
       To nie jest bez sensowne bieganie i strzelanie tylko tom clancys the division z obcymi, tryb koperacji, zbieranie lutu i budowanie charakterów. Coś pięknego
       • avatar
        xxx.514
        0
        FSP z widokiem TPP... shieeet...