Filmy / seriale / VOD

Amazon Prime Video przechodzi lifting - tak będzie wyglądać

przeczytasz w 2 min.

Nienaganna przejrzystość, prostota obsługi i wygoda korzystania – to priorytety, jakie wytypował zespół, który przygotował nowy interfejs aplikacji Amazon Prime Video.

Nowy interfejs Amazon Prime Video

Amazon Prime Video jest jednym z najpopularniejszych serwisów streamingowych. Jego największe atuty to tani abonament i kilka naprawdę mocnych tytułów w ofercie. Wielu osobom nie podoba się jednak przestarzały interfejs. Dobra wiadomość dla nich jest taka, że właśnie falami udostępniany jest odświeżony wygląd aplikacji, upodabniający ją do konkurentów, takich jak Netflix, HBO Max czy Disney+.

Największy lifting od lat. Co się zmienia?

Amazon Prime Video po (największym od niespełna dekady) liftingu oferuje uproszczone menu nawigacyjne po lewej stronie ekranu. Korzystając z dużych ikon przełączymy się pomiędzy wyszukiwarką, stroną główną, sklepem, telewizją na żywo czy też listą zapisanych tytułów. 

Amazon Prime Video menu

Na stronie głównej odnajdziemy tematyczne „karuzele”, które pomóc mają w wyborze czegoś ciekawego do obejrzenia. Oprócz rekomendacji na podstawie tego, co oglądaliśmy wcześniej, będą to między innymi rankingi TOP 10 (oparte na wynikach popularności) czy też zestawy promowanych materiałów (takich jak oryginalne produkcje Amazona). 

Amazon Prime Video home

Całe „doświadczenie” ma być bardziej dynamiczne, a przy tym dostarczać kompletu informacji od razu. Przede wszystkim błyskawicznie dowiemy się, czy dany materiał jest częścią programu Prime czy też pochodzi z odrębnego katalogu. 

Ulepszeń doczekała się również wyszukiwarka. Po pierwsze: pojawią się podpowiedzi „na żywo” – podczas wpisywania zapytania. Po drugie: będzie możliwość ustawienia filtru, dzięki któremu odnajdziemy tylko tytuły danego gatunku albo dostępne w rozdzielczości 4K. 

Zobacz jak wygląda nowe Prime Video:

Odświeżony interfejs Prime Video będzie udostępniany falami

Rozwijany i testowany przez półtora roku odświeżony interfejs usługi Amazon Prime Video jest udostępniany falami. Najpierw trafi na telewizory i przystawki Smart TV oraz urządzenia z Androidem, a następnie na iPhone’y oraz iPady, a także do przeglądarkowej wersji na komputery. 

Źródło: Amazon, GSMArena, BGR, Variety, HDTVTest

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Abgan
  1
  Amazon Prime Video ma X-ray, co jest świetnym rozwiązaniem. Ponadto na liście tytułów pokazuje chociaż trochę szczegółów każdego tytułu "on hover" - coś, czego Netflix czy HBO mogłyby się wreszcie nauczyć.

  Tak ogólnie, to porównując z Disney+, HBO Max i Netflix - to właśnie interfejs Amazon Prime Video podoba mi się najbardziej.
  • avatar
   Marek2704
   -1
   A jak tam polskie napisy? Niech zgadnę - bez liftingu...
   • avatar
    Dzentel
    0
    może coś się zmieni w kwestii podejścia do dźwięku 5.1 na PC?

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login