Karty graficzne

AMD naśmiewa się z Nvidii. Chodzi o znany problem w kartach GeForce

przeczytasz w 2 min.

Marketing AMD nie przepuści okazji, by trochę ponaśmiewać się z Nvidii. Producent po raz kolejny uderzył w problemy z zasilaniem kart graficznych GeForce RTX 4000.

Chodzi o problemy z kartami graficznymi GeForce RTX 4090 – niektórzy użytkownicy zaczęli alarmować o topiących się wtyczkach zasilania 16-pin. Nvidia obecnie bada sprawę, ale, według wstępnych analiz, może chodzić o niewłaściwe podłączenie wtyczki.

AMD naśmiewa się z problemów z kartami GeForce RTX 4000

Jak można było się domyślić, problemy Nvidii sprytnie wykorzystał marketing AMD.

AMD Radeon RX 7000 - prezentacja kart

Już podczas prezentacji kart graficznych Radeon RX 7900 XT i RX 7900 XTX, producent chwalił się, że nowe modele ani nie wymagają zmiany obudowy, ani też zastosowania adaptera zasilania.

[...] nie ma potrzeby zmieniać Waszych komputerów, nie ma potrzeby wymieniać obudowy i nie ma potrzeby stosować nowych adapterów zasilania.

- mówił podczas prezentacji Scott Herkelman z AMD.

Tyle tylko, że rzeczywistość okazała się... trochę inna. Wiemy, że pierwsze niereferencyjne modele nowych Radeonów wcale nie będą takie małe, więc mogą się nie zmieścić do obudów. Nadal jednak mamy do czynienia ze zwykłymi, bezproblemowymi (mamy nadzieję!) wtyczkami zasilania.

Teraz z problemów Nvidii zaczął naśmiewać się Sasa Marinkovic, starszy dyrektor ds. marketingu gier w firmie AMD. Na Twitterze opublikował on post, w którym sugeruje, że z nowymi kartami Radeon z 8-pinowym zasilaniem można poczuć się bezpiecznym w okresie świąt. To oczywiście nawiązanie do problemów z zasilaniem w konkurencyjnych modelach Nvidii.

Jest się z czego śmiać?

Wiele na to wskazuje, że problemy z kartami Nvidii to sporadyczne przypadki. Jakby nie było, problem jest poważny i może powodować uszkodzenie sprzętu (i to wcale nie takiego taniego!).

Nic więc dziwnego, że AMD wykorzystuje problemy konkurenta na swoją korzyść i chwali się zwykłym, bezproblemowym zasilaniem. Na pewno znajdą się użytkownicy, dla których będzie to argument przemawiający za wyborem kart „czerwonych”.

Źródło: AMD, Sasa Marinkovic

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Teodor
  13
  Najlepsze, że są tacy, którzy uparcie będą twierdzić, że problemu nie ma.
  • avatar
   musslik
   7
   No cóż przy takim zapotrzebowaniu na moc 16pinowa wtyczka nie może być zrobiona z gównolitu... Zaraz trzeba będzie podłączać 2 takie 16 pinowe wtyczki dla bezpieczeństwa
   • avatar
    85Davers
    2
    1 wtyczka zasilająca takiego potwora to totalne nieporozuminie
    • avatar
     danieloslaw1
     2
     Kupno karty ze zlaczem nvidii to jak wywalenie kasy do kibla i modlenie sie zeby nikt wody nie spuscil xd
     • avatar
      piterk2006
      -27
      No super tylko, że amd oferuje średnią wydajność w cenie nvidii. Wtyczka jest zerowym argumentem. AMD miało sens przy wydajności ciut mniejszej ale cenie dużo mniejszej. Teraz jak kosztuje tyle samo co nvidia+intel, a przy tym jest wydajnościowo generację do tyłu - znowu jest zerem, a nie konkurencją.
      • avatar
       malywdz
       0
       czekam na ceny i dostepnosc bo jezeli beda tansze i wsio bedzie dzialac to bajbaj nvidia!!!!
       • avatar
        gromzjasnegonieba
        0
        Niedlugo karta graficzna bedzie wieksza od plyty glownej blaszaka.