Karty graficzne

AMD zapowiada nową technologię. Potężny wzrost wydajności na kartach Radeon

przeczytasz w 1 min.

Technologia AMD HYPR-RX może być sporym atutem dla posiadaczy kart graficznych AMD Radeon. Nowa funkcja pozwoli znacząco poprawić płynność animacji – wstępne testy mówią o wzroście na poziomie kilkudziesięciu procent!

Za nami zapowiedź kart graficznych AMD RX 7900 XT i XTX, podczas której producent zapowiedział też nowe technologie: AMD FSR 3 oraz AMD HYPR-RX. Szczególnie ciekawie zapowiada się drugie rozwiązanie, o którym możemy zdradzić trochę więcej szczegółów.

AMD HYPR-RX poprawi płynność w grach

AMD HYPR-RX to w zasadzie połączenie trzech dotychczasowych technologii: AMD Radeon Super Resolution, AMD Radeon Boost i AMD Radeon Anti-Lag, które będzie można aktywować w menu sterownika graficznego za pomocą jednego kliknięcia.

AMD HYPRX-RX

AMD HYPRX-RX

Funkcja AMD Radeon Super Resolution odpowiada za przeskalowanie obrazu z niższej do wyższej rozdzielczości, AMD Radeon Boost zmniejsza szczegółowość szybko przemieszczających się obiektów, a AMD Radeon Anti Lag zmniejsza opóźnienia w scenariuszach, gdy płynność animacji jest ograniczana przez zbyt słaby układ graficzny.

Efekt jest taki, że aktywowanie funkcji AMD HYPR-RX powinno znacząco poprawić liczbę wyświetlanych kl/s, kosztem zmniejszenia szczegółowości wyświetlanego obrazu. Według wewnętrznych testów producenta, funkcja daje sporą różnicę w płynności animacji.

AMD HYPRX-RX

W grze Dying Light 2 aktywowanie HYPR-RX przy skalowaniu z 1080p do 1440p pozwoliło zwiększyć średnią płynność animacji z 90 fps do 166 fps, jednocześnie zmniejszając opóźnienie w wyświetlaniu klatek z 30 ms do 11 ms. Testy przeprowadzono na konfiguracji z procesorem AMD Ryzen 9 7900X z pamięciami DDR5-5200.

Wiemy, że technologia AMD HYPR-RX zostanie udostępniona w pierwszej połowie przyszłego roku. Producent jeszcze nie ujawnił z jakimi modelami będzie ona współpracować, ale zapewne będzie ona ograniczona do nowszych serii Radeon RX 5000, RX 6000 i RX 7000 (tak jak sama funkcja AMD Radeon Super Resolution).

Źródło: AMD, VideoCardz, foto: Wojtek Spychała

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KMN123
  13
  Jedno zdanie i wszystko jasne: "AMD HYPR-RX to w zasadzie połączenie trzech dotychczasowych technologii: AMD Radeon Super Resolution, AMD Radeon Boost i AMD Radeon Anti-Lag, które będzie można aktywować w menu sterownika graficznego za pomocą jednego kliknięcia."
  Jak to się ma do tytułu: "AMD zapowiada nową technologię. Potężny wzrost wydajności na kartach Radeon", to chyba tylko autor wie...
  • avatar
   pablo11
   -2
   To jest funkcja dynamicznego skalowania zdaje się na konsolach dostępna już dość dawno. Niestety lagi i zawieszenia FPSów w grach to zwykle problem z procesorem albo internetem, więc ta funkcja ma małe pole do popisu.
   • avatar
    driver2
    -7
    kolejne hiper duper sruper ficzery amd, które i tak w praktyce nie będą działać
    • avatar
     Silver
     0
     Ok, ale idąc z drugiej strony monitory mają Freesync. Pytanie czy anti-lag będzie z tym kompatybilny (a ma szansę). Domyślam się, że raczej chodzi o ilość klatek czy też czas na wyrenderowanie jednej, nie mniej ostatni obrazek po lewo jest w tutaj mylący.
     • avatar
      Użytkownik101
      0
      Mogliby to w apu stosować..