• benchmark.pl
  • Gry
  • Szlachetna Paczka, AMD, Nvidia i streamerzy będą walczyć z wykluczeniem cyfrowym dzieci
Gry

Szlachetna Paczka, AMD, Nvidia i streamerzy będą walczyć z wykluczeniem cyfrowym dzieci

przeczytasz w 2 min.

Wykluczenie cyfrowe to coraz poważniejszy problem wśród dzieci. Jest jednak sposób, aby temu przeciwdziałać! Szlachetna Paczka organizuje akcję GRA PACZKA – wielogodzinny stream, podczas którego najpopularniejsi streamerzy będą zbierali pieniądze na pomoc potrzebującym dzieciom.

Wykluczenie cyfrowe dzieci to poważny problem, szczególnie w czasach kryzysu

Wykluczenie cyfrowe to wykluczenie z życia. To samotność i brak relacji – problemy, na które od lat systemowo odpowiada Szlachetna Paczka. Problemy zostały spotęgowane w wyniku pandemii koronawirusa. Nowa rzeczywistość sprawia, że poziom potrzeb cyfrowych znacznie przewyższa możliwości wielu polskich rodzin. W takiej sytuacji wykluczenie cyfrowe dotyka już nie tylko najuboższych – to niemal problem powszechny.

Organizatorzy Szlachetnej Paczki podkreślają, że wykluczenie cyfrowe jest poważnym problemem, który nie zniknie z końcem pandemii:

Wykluczenie cyfrowe to wykluczenie społeczne, o wiele więcej niż brak możliwości edukacji. To stały brak dostępu do kultury, rozrywki, wreszcie ograniczenie albo ucięcie relacji społecznych, to także łatka “bycia gorszym”. Ale przede wszystkim – również problem, który nie zniknie wraz z końcem pandemii.

Analizy dowodzą, że trudność współdzielenia z rodzeństwem i rodzicami sprzętu do nauki zdalnej czy pracy zdalnej ma 25% uczniów. Oznacza to, że w dobie zdalnej nauki aż milion dzieci w Polsce walczy z barierami cyfrowymi.

Szlachetna Paczka i streamerzy łączą siły, by pomóc potrzebującym dzieciom

Szlachetna Paczka wraz z partnerami, reagując na bieżące problemy społeczne, w tym nasilające się w wielu rodzinach wykluczenie cyfrowe, zapoczątkowała nową inicjatywę. Ten czas jest jednak wyjątkowy, dlatego forma pomocy również będzie wyjątkowa.

W „długi” weekend - od 14 do 17 maja organizowana jest akcja GRA PACZKA – to wielogodzinny stream, na którym pojawią się najlepsi streamerzy i youtuberzy z Polski, m.in. Rock, Łozo, Ewron, Doknes, Lempiank, Jcob, Archon, Wonziu. Uczestnicy trzy dni bez przerwy będą transmitować swoją rozgrywkę, przy okazji zbierając pieniądze i organizując konkursy z cennymi nagrodami od partnerów wydarzenia (łączna wartość nagród sięgnie 50 tysięcy złotych!).

GRA PACZKA - uczestnicy

Najważniejsza w akcji jest pomoc dzieciom – dzieciom, które na co dzień nie mogą sobie pozwolić na obejrzenie streamu, ani w ogóle na jakąkolwiek aktywność w Internecie – bo Internetu lub sprzętu zwyczajnie nie mają. Tuż po akcji, Szlachetna Paczka przekaże sprzęt do 50 najbardziej potrzebujących dzieci z Akademii Przyszłości (siostrzanego projektu, który przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu). Plany są ambitne, bo Szlachetna Paczka i jej partnerzy docelowo chcą dotrzeć do ponad 2000 najmłodszych.

Warto dodać, że inicjatywę GRA PACZKA wspierają największe firmy z branży technologicznej, m.in. AMD, Aorus, ASUS, be quiet!, CD Projekt Red, Cooler Master, Komputronik, MSI, Nvidia, SPC Gear, SteelSeries i World of Tanks. Szczegóły akcji i możliwość śledzenia streamu znajdziecie na stronie wydarzenia (wkrótce będzie tam dostępny także harmonogram streamów).

Źródło: GRA PACZKA, Nvidia

Zobacz więcej ciekawych newsów:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    -1
    najgłupszy pomysł jaki słyszałem 90% tych co nie mają komputera po prostu na niego nie zasługuje uwierzcie że jak byśmy im dali nowe piękne komputerki to za pól roku większość będzie zepsuta albo nie nadająca się do użytku. Nie tylko starzy ludzie są techniko odporni młodzi także. Poza tym komputery grosze kosztują szczególnie ze 500+ mają. I taka ciekawostka rok temu przez 4 miesiące na olx 2 lapki miałem 150 nie mogłem dostać za lapka (2 rdzenie 4 GB RAM bateria 3 H jedynie zawiasy miał naprawiane ) Do teraz mam stosy zepsutych lapków bo naprawiać się nie opłaci jak ma dokupić matryce i dysk klawiaturę to cena tych elementów podnosi koszt naprawy że nie dotykam tego