Procesory

AMD 'przycisnął' Intela w Korei Płd

przeczytasz w 0 min.

Kwestie antymonopolowe firmy Intel występują na całym globie, m.in. w USA i w Korei Płd. Ostatnio koreańska komisja uczciwego handlu zakończyła dochodzenie w sprawie etyki biznesowej firmy – na wniosek, który złożyła przed kilku laty firma AMD.

Choć firma od początku zapewnia, że nie zrobiła nic złego, wydaje się, iż rzeczona komisja się z tym nie zgadza. Wprawdzie szczegóły ustaleń nie są ogólnodostępne, nie wiadomo też, czy znaleziono jakieś dowody obciążające w sprawie praktyk firmy Intel, ale wydaje się, że planowane jest nałożenie na koncern jakiejś formy opłaty.


- Komisja pozyskała pewne dowody potwierdzające podejrzenia, że firma Intel oferuje zniżki producentom komputerów w zamian za dobijanie umów na wyłączność, a dystrybutorów zmusza do nie kupowania produktów od konkurentów, takich jak Advanced Micro Devices (AMD) – stwierdza jedno ze źródeł.
Wypowiedź ta nie pochodzi jednak z komisji – raczej od osób trzecich. Jeśli te słowa okażą się prawdziwe, to można będzie je wykorzystywać na korzyść AMD w innych krajach, szczególnie w USA, gdzie firma AMD nadal usiłuje ścigać Intela. Nie ma wzmianki o tym, jakiego rodzaju kary miałyby zostać nałożone, ani o tym, jak uderzyłoby to w działania koncernu.


Abstrahując od tego, czy firma Intel rzeczywiście robiła to, o czym mówi AMD, oferując zniżki klientom, jeśli ci zgodzą się nie sprzedawać produktów AMD, pewne jest, że w ostatnich trzech latach widać bardzo duży wzrost liczby dystrybutorów zmieniających postawę i oferujących produkty AMD. Wśród tych z najwyższej półki znajduje się firma Dell, która przez lata ich unikała. Poradziwszy sobie z tą kwestią firma AMD ma na głowie sprawy poważniejsze – np. przekonać świat, że jest mu potrzebna Barcelona.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login