Karty graficzne

HP ujawnia kartę graficzną Radeon 5300 XT - nadchodzi słabszy model Navi?

przeczytasz w 1 min.

Plotki krążące w sieci już od pewnego czasu wskazywały na pojawienie się kolejnych kart graficznych AMD Navi. Potwierdzeniem tych informacji może być dokumentacja komputerów firmy HP.

Jesteśmy po premierze kart graficznych Radeon RX 5700 i RX 5700 XT, a więc pierwszych przedstawicieli generacji AMD Navi. Wiemy jednak, że w planach producenta są kolejne konstrukcje.

Kolejne karty graficzne AMD Navi

Generacja Navi wprowadza nową architekturę RDNA i jest produkowana w niższym, 7-nanometrowym procesie technologicznym. Zmiany przekładają się na lepszą wydajność i wyższą efektywność energetyczna

Wcześniej w sieci pojawiły się informacje o kolejnych procesorach graficznych - po układzie Navi 10, producent miałby wypuścić jednostki Navi 12, Navi 14 i Navi 21. Do tej pory były to jednak tylko nazwy kodowe.

HP ujawnia kartę graficzną Radeon 5300 XT

Potwierdzeniem tych informacji może być dokumentacja firmy HP dla komputerów Desktop M01 i Pavilion Desktop TP01.

HP Pavilion Desktop TP01

Amerykański producent ujawnił, że wymienione modele zostaną wyposażone w kartę graficzną Radeon 5300 XT. Dokładna specyfikacja akceleratora jeszcze nie jest znana – wiadomo jedynie, że został on wyposażony w 4 GB pamięci GDDR5.

Na ten moment nie wiadomo na jakim rdzeniu bazuje karta (być może jest to Navi 14). Nie wiadomo też czy będzie dostępna tylko na rynku OEM (dla gotowych komputerów) czy również w sprzedaży detalicznej. Musimy czekać na kolejne informacje.

Źródło: HP

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  4GB VRAM sugeruje pozycjonowanie układu gdzieś w okolicy RX560 - RX570. Tyle że wykonany w 7nm litografii może być bardzo oszczędny. Sam jestem ciekaw.
  • avatar
   Smuga
   1
   AMD kompletnie gdzieś ma graczy z najgrubszym portfelem i nie do tej pory nie potrafi dać nic co pokonało by "stareńkiego" 1080 Ti. Od kilku lat ktoś kto chce mieć maksymalną wydajność jest skazany na pazerność nVidii. I jak na razie końca tego stanu nie widać.
   • avatar
    force
    0
    czekam na cokolwiek low profile bo nGreeedia nie kupuje
    • avatar
     marianb
     0
     Ładne te nowe obudowy HP.
     • avatar
      Andrzej81
      0
      vega 11 z ddr5 128 bit 4GB proste
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jeśli ten RX5300xt ma zastąpić RX560/570 , to ja się tylko cieszę. Wreszcie zakończą produkcję polarisów :)