Karty graficzne

Radeon RX 6000 na zdjęciu - AMD wprowadzi nowy projekt chłodzenia

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Czekacie na premierę kart graficznych Radeon RX 6000? My też! AMD postanowiło uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentowało wygląd nowych modeli.

Premiera nowych kart graficznych Radeon zbliża się coraz większymi krokami. Oprócz nowej architektury – RDNA 2, producent wprowadzi tutaj także nowy projekt chłodzenia (zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, porzuci on konstrukcję opartą o turbinę).

AMD prezentuje kartę graficzną Radeon RX 6000

AMD Radeon RX 6000

Na ten moment nie wiadomo, jakie modele przedstawia wizualizacja producenta (nowe chłodzenie najprawdopodobniej pojawi się w kilku modelach). Niektórym nowy projekt może przypominać chłodzenie z karty Radeon HD 7990.

Konstrukcja wykorzystuje potężny radiator oraz trzy duże wentylatory. Radeon z nowym chłodzeniem jest bardzo długi, ale zajmuje tylko dwa miejsca dla kart rozszerzeń.

Więcej szczegółów ujawnił EasterEgg z gry Fortnite – gracz NateOrb odkrył, że na mapie AMDCreative Island został ukryty model nowej karty (można go odkryć po wpisaniu 8651-9841-1639).

AMD Radeon RX 6000

AMD Radeon RX 6000

Do dyspozycji oddano cztery wyjścia obrazu: dwa DisplayPort, jedno HDMI i jedno USB typ C, a zasilanie doprowadzają dwa 8-pinowe gniazda PCIe PEG (co może sugerować, że mamy do czynienia z jednym z topowych modeli).

AMD Radeon RX 6000

AMD Radeon RX 6000

Na rewersie karty umieszczono płytkę backplate. Bardziej spostrzegawczy zauważą, że mamy do czynienia z konstrukcją opartą o jeden procesor graficzny.

AMD zapowiada premierę kart Radeon RX 6000

Więcej informacji o nowych kartach powinniśmy poznać w przyszłym miesiącu – 28. października producent organizuje konferencję, na której ma zaprezentować serię Radeon RX 6000. Nie wiemy jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać!

Źródło: Twitter @ Radeon RX, Twitter @ NateOrb

Zobacz więcej o kartach Radeon RX 6000:

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  9
  2x8pin to oznacza, że maksymalnie ta karta będzie w stanie pobrać 375W. Oczywiście to nie oznacza, że takie będzie TDP. Ale to taki sam poziom wydajności gniazd zasilania jak w RTX3000.
 • avatar
  Faflucy
  0
  Wygląd OK choć tu nie wygląd się liczy tylko wydajność. I jeżeli najwydajniejszy RX6000 nie pokona choć minimalnie RTX3080 to będzie słabo. NV ma jeszcze sporo miejsca na wydanie serii Ti.
 • avatar
  gehaes
  -1
  jak będzie takiej jakości jak te rendery wykonane przez jakiegoś raczkującego grafika to znów zagoszczą na mempage'ach
 • avatar
  SuperTurboUser
  -2
  Nur testieren. :)
 • avatar
  awesome1337
  -4
  no proszę czyżby to miał być pierwszy porządny cooler od amd?

  z drugiej strony radeon 7 też miał 3 wiatraki a był crapem lol
 • avatar
  Blejd
  -7
  LoL
  Jak Ci się podoba nowe chłodzenie?

  Łał! Wygląda świetnie
  Całkiem spoko

  A gdzie :

  Słabe ..
  Takie coś już było ..

  Ankiety to wam tworzy jakiś specjalista od marketingu AMD ?? czy po prostu dostajecie w łapę ? :D