Procesory

AMD zapowiada ważną konferencję – czego można się spodziewać?

przeczytasz w 1 min.

Myśleliście, że koniec roku w branży sprzętowej to sezon ogórkowy? Nic bardziej mylnego! AMD organizuje ważną konferencję, na której ma zaprezentować nowe procesory i akceleratory obliczeniowe.

AMD zapowiada ważną konferencję sprzętową

Konferencja AMD Accelerated Data Center Premiere to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu producenta – według oficjalnego komunikatu, który zwykle nie ujawnia zbyt wielu informacji, wydarzenie będzie poświęcone innowacjom w dziedzinie procesorów AMD Epyc i akceleratorów obliczeniowych AMD Instinct.

Swoją prezentację oczywiście ma wygłosić dr Lisa Su, czyli prezes i dyrektor generalna AMD. Oprócz tego pojawi się Forrest Norrod (starszy wiceprezes i główny menedżer działu centrów danych i rozwiązań wbudowanych AMD) oraz Dan McNamara (starszy wiceprezes i główny menedżer działu serwerowego AMD).

Jakie premiery przygotowuje AMD?

Co prawda komunikat AMD brzmi dosyć tajemniczo, ale mamy pewne podejrzenia co do przygotowywanych nowości. W kuluarach mówi się o nowej generacji procesorów AMD Epyc z pamięcią 3D V-Cache (Milan-X), a także akceleratorach obliczeniowych AMD Instinct MI200 (CDNA 2).

Przygotowywane nowości raczej nie zainteresują użytkowników konsumenckich, ale będą odgrywać ogromne znaczenie w centrach danych, systemach obliczeniowych i superkomputerach. AMD daje jasny sygnał, że nie zamierza odpuszczać profesjonalnego rynku.

Konferencja startuje 8 listopada o godzinie 17:00 czasu polskiego - wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie AMD, a powtórka będzie dostępna krótko po zakończeniu konferencji. Możecie jednak spodziewać się streszczenia najważniejszych informacji na łamach benchmark.pl.

Źródło: AMD, ExecutableFix

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  4
  "Tymczasem w sieci pojawiły się konkretne informacje na temat specyfikacji nadchodzącego flagowca CDNA 2. Okazuje się, że akcelerator nie będzie nazwany Instinct MI200, a Instinct MI250X. Oprócz niego pojawi się także nieco słabszy wariant Instinct MI250."

  Ehhh jak to te newsy przestają być aktualne w chwili pisania...
  Co za podłe czasy nastały - nawet nie można rozpisać o o "przecieku" a już kolejny syfon wybija.
  • avatar
   CyberdyneSystems
   3
   Kolejnych kart widmo możemy się spodziewać?
   • avatar
    Kapitan Nocz
    0
    Patrząc na listę top 500 to niegdyś triumfujący Chińczycy zaczynają podążać w kierunku ciemnej du#$y :) Nie spadli jeszcze z pierwszej 10tki, ale gdy się patrzy na pobór prądu nowych maszyn z procesorami Epic, które są wydajnościowo podobne, to widać przepaść. 2.5MW do 18 w przypadku Tianhe-2A i po zeskalowaniu dla szybszej maszyny jakieś 3,6MW do 15. O ile można w ogole wieżyć podanym przez Chińczykom wynikom wydajności.... Embardzo na nowe technologie mocno się odbija na nich. A AMD przypuszczalnie niedługo rozpocznie nowy etap superkomputerowy, wkraczając w poziom exaskalowy do tego najprawdopodobniej przy podobnym poborze mocy co najszybszy teraz Chiński superkompute tyle, ze przy 15 krotnym wzroście mocy obliczeniowej.
    • avatar
     Gatts-25
     0
     Podoba mi się ta współpraca z TSMC a tu dostajemy kolejny tort dla przyszłości:
     https://baijiahao.baidu.com/s?id=1714678371254216160