Karty graficzne

Tajemnicze usterki kart graficznych Radeon RX 6800 i 6900. Sprawę zbada AMD

przeczytasz w 1 min.

Problemy z masowymi uszkodzeniami kart graficznych Radeon RX 6800 i RX 6900 odbiły się szerokim echem w branżowych mediach. Sprawą zainteresowała się firma AMD, która zbada temat zagadkowych usterek.

Sprawę naświetlił niemiecki serwisant KrisFix, któremu klienci zaczęli masowo dostarczać uszkodzone karty graficzne Radeon RX 6800 i RX 6900 – większość modeli miała pęknięty procesor graficzny. Skala problemu wydaje się nietypowa, co od razu wzbudziło zainteresowanie serwisanta.

Radeon RX 6800 - uszkodzenie karty graficznej

AMD zbada temat uszkodzonych kart Radeon RX 6800 i RX 6900

Nie musieliśmy długo czekać na reakcję producenta. Andreas Schilling z niemieckiego portalu HardwareLuxx informuje, że AMD skontaktowało się z serwisem i poprosiło o udostępnienie kart do przeprowadzenia dodatkowych testów. Eksperci zapewne będą chcieli zidentyfikować, co jest przyczyną masowych usterek kart graficznych Radeon RX 6800 i RX 6900.

No właśnie, co może być przyczyną usterek? Sprawa wydaje się zagadkowa. Jedna z poszlak wskazywała, że przyczyną problemów mogły być nowe sterowniki graficzne i wyłączone zabezpieczenie temepraturowe. Nie jest to jednak potwierdzona informacja.

Będziemy informować o kolejnych działaniach podejmowanych w tym temacie.

Źródło: KrisFix, Twitter @ Andreas Schilling

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chiny_X
  8
  Sytuacja miała miejsce w jednym prywatnym, nieautoryzowanym serwisie i nigdzie indziej na świecie.
  No i tak się składa, że tuż przy premierze 4070ti, którego nikt nie che kupować.
  • avatar
   Koyotek
   2
   Cwaniaczek z serwisu kupił pokoparkowe karty z modyfikowanym biosem zrobił spa i sprzedał, a teraz problem bo klienci reklamują i ma w plecy.
   • avatar
    Ruffriders1988
    0
    1 serwisik w 1 miejscu to już masowe usterki? Maziarz czy ty jesteś taki durny czy udajesz? Czy każdy twój art musi być clickbajtowym szlamem?
    • avatar
     RenegadeJedi
     0
     Wszystko spoko ale sam mam 6900xt i nowe sterowniki to akurat bym polecał. Osobiście polecam Rdna 2 działa Rdna3 też za jakieś pół roku będzie pewnie git.A co do pękających rdzeni przez update sterowników wątpię. Te chip wygląda jak by pierun pier... w jakaś niemiecką serwerownie i zabezpieczenia nie zadziałały. Normalny prąd z zasilacza ok 750w aż tak stopić metalu raczej by nie dał rady.