Systemy operacyjne

Android 5.0 Lollipop już na Galaxy S5, ale...

przeczytasz w 1 min.

Nnie ostrzcie sobie jeszcze zębów na aktualizację Waszego egzemplarza. Na tę chwilę mówimy tutaj bowiem tak naprawdę o ciekawostce.

Galaxy S5

Android 5.0 Lollipop trafił właśnie na Galaxy S5, ale nie ostrzcie sobie jeszcze zębów na aktualizację Waszego egzemplarza. Na tę chwilę mówimy tutaj bowiem tak naprawdę o ciekawostce.

Samsung pracuje w pocie czoła nad tym, aby jak najszybciej udostępnić lizaka na swój flagowy model. Android 5.0 Lollipop jest już podobno w końcowej fazie testów na Galaxy S5, ale nie wszystko idzie po myśli producenta, ponieważ boryka się on jeszcze z pewnymi problemami.

Głównie dlatego udostępnienie aktualizacji nieco się przeciąga, a system nie działa na będącym bohaterem niniejszego wpisu smartfonie tak jak trzeba. Potwierdza to również jedna z jego kompilacji, która znalazła się właśnie na forum xda-developers. Teoretycznie skorzystać mogą z niej osoby, które kupiły smartfona w amerykańskiej sieci Sprint. W praktyce jednak nie jest im to szczególnie polecane, ponieważ system nie działa szczególnie dobrze. Określany jest nawet mianem niestabilnego, a to nie wróży najlepiej.

Kiedy zatem spodziewać się oficjalnej aktualizacji? Producent cały czas twierdzi, że jeszcze w tym roku. Miejmy nadzieję, że tak rzeczywiście będzie.

Źródło: techradar, gottabemobile, xda-developers

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  veteran97
  2
  Niech wypuszczą coś stabilnego i odrazu zacząć robić TouchWiza na nowo, bo nawet S5 nie chodzi idealnie...
  • avatar
   Dragonik
   2
   @ KappaPepperoni aty jesteś ograniczony/a porównując IOS do Androida.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Ciekawi mnie kwestia białego tła w ustawieniach, dialerze itd. Samsung chyba nie do końca wie co robi. Już widzę jak za jakiś czas zacznie się fala reklamacji gwarancyjnych ze względu na wypalony AMOLED :) na moim 10 miesięcznym S4 jest już utrwalone pole paska adresu z przeglądarki ale czekam aż gwarancja będzie się kończyła i oddam na gwarancję. Po lolipopie będzie to dość częste.
    • avatar
     llefar
     0
     Zachciało im się własnych nakładek to mają.
     • avatar
      Konto usunięte
      -21
      I tak androidowi 5 do iOSa bardzo daleko.. Tani syf dla biedaków cebulaków.
      • avatar
       misiek2k
       0
       Jak to zawsze z aktualizacjami od Samsung. Klops, telefon pewnie zacznie działać wolniej, coś nie będzie grało z czymś tam i masz Ci cały Samsung. Pamiętam jak miałem S Advance i zaktualizowali go do Jelly Bean - tragedia, telefon całkowicie przestał być użyteczny. Pamiętam że moja córka dostała Samsunga Young z Jelly Bean który lepiej działał na tym telefonie niż na S Advance po aktualizacji (a bebechy w Youngu były znacznie gorsze).
       • avatar
        figer
        0
        AMOLEDy żrą najmniej prądu na czarnym, a LCDki właśnie na białym, więc białe tła przeznaczone dla telefonow z LCD w AMOLEdach bardzo skrócą czas działania telefonu. Samsung chyba to wie, bo już w Omni 2 były czarne tła. Myślę, że w finalnej wersji będzie czarno.
        • avatar
         atomowy
         0
         W dziale softu samsunga pracują tysiące koreańców i śmiać się chce, że ekipy CM czy pojedynczy developerzy z xda wypuszczają bardziej stabilne romy niż cały dział samsunga...