Smartfony

Android 5.0 Lollipop odbija się czkawką smartfonom Samsunga

przeczytasz w 1 min.

Dlaczego czołowy producent smartfonów nie może udostępnić aktualizacji jako pierwszy i zostaje w tyle za konkurentami?

Android 5.0 Lollipop system

Android 5.0 Lollipop to sporo nowych funkcji i możliwości dla użytkowników smartfonów. Warunek jest jednak taki, iż nowa wersja systemu z logo zielonego robota musi trafić na będące juz na rynku modele, a dodatkowo działać na nich tak, jak trzeba. W przypadku urządzeń firmy Samsung nie jest to podobno takie łatwe.

Zapewnie niektórzy z Was zastanawiali się, dlaczego czołowy producent smartfonów nie może udostępnić aktualizacji jako pierwszy i zostaje w tyle za konkurentami. Nie ma co mówić nawet o modelach z linii Google Nexus, ale takie np. LG potrafiło już wypuścić lizaka na swojego flagowca - LG G3. Wygląda na to, że zagadka zaczyna się powoli rozwiązywać.

Z pomocą po raz kolejny przychodzi serwis sammobile. Z zebranych przez niego informacji wynika, iż smartfony Samsunga mają pewien problem z nową wersją systemu Google. Android 5.0 Lollipop opiera się na Material Design co samo w sobie kłopotem jeszcze nie jest. Z przeprowadzanych testów wynika jednak, iż aplikacje, które również wspierają Material Design nie działają na smartfonach koreańskiego producenta za dobrze.

Problem jest już podobno zlokalizowany i producent pracuje nad jego rozwiązaniem. Pozostaje mieć nadzieję, że uda mu się z tym dość szybko uporać.

Do tej pory Samsung zapowiedział aktualizację dla 4 modeli - Galaxy S4, Galaxy S5 oraz Galaxy Note 4Galaxy Note 3.

Źródło: sammobile, ibtimes

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cosby
  16
  Perdu, pierdu. A jakie wymówki maił samsung gdy opóźniał aktualizacje do poprzednich modeli? Też był w tyle za konkurencją o nawet kilka miesięcy, nie wspominając o tym że i tam szybko zapominał o naprawdę niezłych jeszcze telefonach. Dla mnie ta firma się skończyła a byłem jej fanem. Tv na gwarancji padł 2 razy. Monitor mi zdechł, note 2 przed końcem gwarancji już był w serwisie. Nigdy więcej.
  • avatar
   mgtan
   3
   Do tej pory Samsung zapowiedział aktualizację dla 3 modeli - Galaxy S4, Galaxy S5 oraz Galaxy Note 4 i Galaxy Note 3.

   :) 4 modeli :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co to znaczy, że aplikacje nie działają za dobrze?
    • avatar
     Detrioux
     0
     Dlatego zawsze unikam śmieszne Taby Galaxy miliard S i skupiam się na takich telefonach które porządnie biorą się za produkcję telefonów jak HTC.

     Samsung przypomina mi pewną firmę zwaną Ubisoft. Tak jak Galaxy S X i tak jak AC X jest wydawane z dużą częstotliwością co jest przyczyną krzaków i śmiesznych błędów.