System Android Jelly Bean o krok za Gingerbread

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze zestawienie przedstawia sytuację, jaka miała miejsce w maju. Czy cokolwiek zmieniło się od ostatniego miesiąca?

Android najnowsze statystyki systemu

Tradycyjnie już, Google opublikowało comiesięczne statystyki dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu Android. Najnowsze zestawienie przedstawia sytuację, jaka miała miejsce w maju. Czy cokolwiek zmieniło się od ostatniego miesiąca?

Cały czas to Gingerbread jest najpopularniejszą wersją systemu spod znaku zielonego robota (36,5%). Warto jednak dodać, że systematycznie traci on swoje udziały na rzecz wersji Jelly Bean, która jest już o krok za liderem (33%). Jeśli tendencja ta zostanie zachowana, to już wkrótce doczekamy się zmiany na szczycie zestawienia.

Co ciekawe od ostatniego miesiąca spadek udziałów zaliczyły wszystkie wersje, prócz Jelly Bean właśnie. To zdecydowanie pozytywna informacja i miejmy nadzieję, że nic w tej kwestii już zmieniać się nie będzie.

Android statystyki systemu maj

Przypomnijmy jeszcze, że lada chwila powinniśmy odczekać się wersji 4.3 Jelly Bean. Jej debiut z pewnością wprowadzi nieco ożywienia.

Źródło: developer.android, hitechreview

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stork
  2
  Aktualizacji brak :(
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zmieni się co najwyżej pamięciożerność....... Ewentualnie jakieś kosmetyczne poprawki.
   • avatar
    Konto usunięte
    -4
    ja obstawiam że Google specjalnie powstrzymuje się z JB 4.3, po to aby wyprzeć GB.
    • avatar
     radzab7
     -14
     Dziś 4.3 po jutrze 5.1, oj zgubi to ten system jak nic...
     Można by to zrobić troche inaczej, systemy dla rozdzielczości, ktore byłyby w miare możliowści aktualizowane o nowe funkcje.