Ciekawostki

Ankieta na Messengerze – czy komuś to przeszkadzało?

przeczytasz w 2 min.

Ankiety na Messengerze ułatwiają podejmowanie decyzji, które zadowolą większość. Przydają się zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Szkoda tylko, że Facebook tak mocno ograniczył możliwość ich tworzenia. Przedstawiamy szczegóły.

Zastanawiasz się, jak zrobić ankietę na Messengerze? Sam proces jej tworzenia jest szybki i dziecinnie prosty. Rzecz w tym, że potrzebujesz do tego jednego, konkretnego narzędzia. 

Ankiety na Messengerze pojawiają się i znikają

Ankiety to świetne narzędzie, gdy chce się demokratycznie coś ustalić – gdzie jechać na wakacje, w którą stronę pójść z danym projektem czy też o której rozpocząć spotkanie. Pomimo olbrzymiej użyteczności i gotowej już technologii, Facebook utrudnia korzystanie z tego rozwiązania. Raz ankiety na Messengerze są dostępne, innym razem – nie. Komu to w Facebooku przeszkadza? Trudno powiedzieć. 

Dlaczego nie mogę zrobić ankiety na Messengerze? Czy są jeszcze dostępne?

Sytuacja w tym zakresie zmienia się dość często. W 2023 roku sprawa wygląda tak, że ankiety można tworzyć wyłącznie w aplikacji Messenger na komputery (można ją np. pobrać z katalogu dobreprogramy.pl). Odpowiedź na pytanie o to, dlaczego nie możesz zrobić ankiety, najpewniej brzmi więc tak, że próbujesz to zrobić z poziomu przeglądarki internetowej albo aplikacji na swoim telefonie lub tablecie. 

Jak zrobić ankietę na Messengerze – krok po kroku?

Wiemy już, że będzie potrzebna aplikacja Messenger. Możliwe więc, że pierwszym krokiem będzie jej pobranie i instalacja. Jeśli masz ją już na swoim komputerze, to uruchom ją i wejdź w okno czatu grupowego, gdzie chcesz utworzyć ankietę. Co dalej?

 • kliknij ikonę z plusikiem (przed polem „Napisz wiadomość…”), 
 • wybierz opcję „Utwórz ankietę”, 
 • w polu „Czego dotyczy ankieta?” wpisz pytanie, 
 • w pojawiających się polach poniżej wpisz kolejne odpowiedzi, 
 • po wszystkim musisz już tylko wcisnąć niebieski przycisk z napisem „Utwórz ankietę”. 

I to wszystko. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, a całość da się zrobić w kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Dodajmy jeszcze, że ankiety tworzyć można w każdej grupie, do której należą co najmniej trzy osoby. 

Messenger ankieta 1Ankieta Messenger 2

Dlaczego jeszcze warto zainstalować Messengera na komputerze?

Ankiety to spory, ale nie jedyny atut aplikacji Messenger na PC. Oferuje ona także wyższą jakość rozmów wideo, sprzyja wielozadaniowości, no i działa w tle, niezależnie od przeglądarki internetowej. Równocześnie można liczyć na pełną synchronizację czatów pomiędzy wszystkimi urządzeniami, na których korzystamy z tego komunikatora. 

Źródło: Facebook, inf. własna

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  4
  Mi żadna ankieta w Massanger nie przeszkadza.... Bo nie używam tego zje****** pożeracza baterii :)

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login