Gry

Anthem 2.0, czyli BioWare bierze się do roboty

przeczytasz w 1 min.

W Anthem ekipa BioWare zaprasza nas do niezwykle klimatycznego świata, w którym latanie i strzelanie jest nie tylko widowiskowe, ale też niesamowicie przyjemne. Nie jest to jednak produkcja pozbawiona wad, ale ich liczba wkrótce powinna się poważnie zmniejszyć.

Studio BioWare zapowiedziało Anthem 2.0 – co się zmieni?

Anthem to niezła strzelanka w klimacie sci-fi, która szybko jednak zaczyna się nudzić. Wkrótce nadejdzie Anthem 2.0, co oznacza, że gra zostanie gruntownie przeprojektowana, by – jak to określają sami autorzy – na nowo wykreować podstawy rozgrywki. Plan jest taki, byśmy mogli liczyć na jasne cele, motywujące wyzwania i mające znaczenie postępy, a równocześnie by ani trochę nie zmalała czysta przyjemność z latania i toczenia pojedynków. 

W opublikowanej notce BioWare podkreśla, że jest to właśnie to, co mieliśmy dostać już na samym początku. Dlaczego więc tego nie dostaliśmy? Wygląda na to, że ekipie zabrakło czasu na dopracowanie szczegółów i przetestowanie rozwiązań, które opracowali.

Anthem screen 1

Koniec z sezonami w Anthem (no, przynajmniej na razie)

Istotną zmianą jest odejście od idei sezonów. Zamiast tego zasada będzie prosta: gdy nowa wersja będzie gotowa, automatycznie zastąpi starą. Oczywiście wciąż będą się pojawiać specjalne wydarzenia (w tym – już wkrótce – rocznicowe). Nie ma jednak miejsca na zwykłe aktualizacje i dodatki – trzeba dokonać rewolucji.

Przejdźmy jednak do konkretów: najbliższe miesiące ekipa BioWare spędzi na przeprojektowywaniu mechaniki rozgrywki. Zmiany nie ominą między innymi systemu progresji ani tego, jak działają łupy. Wszystko po to, by w Anthem chciało się grać i nie chciało się przestawać. Czy myślicie, że po tych zmianach będziecie w stanie dać tej produkcji jeszcze jedną szansę?

Anthem screen 2

Źródło: BioWare, Dark Side of Gaming, informacja własna

Czytaj dalej o grach:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  saser
  0
  Pożyjemy, zobaczymy.
  Drodzy prezesi EA. Odpowiedzialni za ten bajzel księgowi powinni zostać zwolnieni...
  • avatar
   człowiek-taboret
   0
   Dam szansę, chyba że wymyślą, że mam zapłacić drugi raz za "rozszerzenie".
   • avatar
    POSTMAN
    0
    Jak wychodzi jakaś nowa gra godna przetestowania od EA to kupuje sobie na miesiąc abonament i przy okazji sprawdzam Anthem. Puki co nuda. Pozyjemy zobaczymy.
    • avatar
     Bywalec2
     0
     Mogli zacząć od kampanii z porządną historią bardziej liniową. I to byłby hit.
     • avatar
      Radical
      0
      BioWare po odejściu Muzyki i Zeschucka to trup i nie wierze, że są nadal w stanie wyprodukować coś naprawdę dobrego. Jeszcze chwila i EA wykończy Bioware tak jak wcześniej zamknęli Pandemic, Westwood, Bullfrog, Mythic, Maxis, Visceral i wiele innych.
      • avatar
       Piratowy Torrent
       0
       No już czas najwyższy
       • avatar
        szymcio30
        0
        Anthem miał okazać się hitem, a na podrasowanym demie z Xbox One X to był cud miód i orzeszki . Po premierze czar prysł i nawet wprowadzona obsługa ray tracingu tej gry nie uratowała. Gniot i rozczarowanie
        • avatar
         Artur_1_
         0
         Porządne Dragon Age / Mass Effect : papa...
         • avatar
          hideo
          0
          uwielbiam Bioware i mam nadzieję, że poradzą sobie i wrócą do formy