Telewizory

Apple iTV: Foxconn gotowy do produkcji - aktualizacja

przeczytasz w 1 min.

Produkcja iTV już wkrótce się rozpocznie

O Apple iTV mówi się już od dłuższego czasu, lecz informacje te były dotąd jedynie przepuszczeniami. Teraz jednak jest już wszystko wiadomo – telewizory z logo nadgryzionego jabłka już wkrótce wejdą w etap produkcji masowej.

Apple iTV to telewizor marki Apple, który łączyć miałby w sobie dodatkowo wiele dodatkowych funkcji i rozwiązań multimedialnych. Żadne szczegółowe informacje nie zostały jednak potwierdzone, a źródłem wszystkich dotychczasowych doniesień były wyłącznie pogłoski, i to niezbyt konkretnych źródeł.

Apple iTV koncept

Z informacją, która teraz obiegła świat jest jednak inaczej – pochodzi ona bowiem od samego szefa firmy Foxconn, która bezpośrednio współpracuje z Apple. Terry Gou podczas konferencji prasowej w Szanghaju przyznał, że fabryki są już przygotowywane do produkcji telewizorów iTV, jednak potwierdził także, że sam proces produkcyjny jeszcze się nie rozpoczął.

Foxconn fabryka

Telewizory o aluminiowej konstrukcji i wyposażone między innymi w technologię Siri oraz wideo połączenia FaceTime powinny pojawić się na rynku albo w przyszłym, albo ostatecznie w 2014 roku.

AKTUALIZACJA [15.05.2012 15.13]: 

Firma Foxconn wydała oficjalny komunikat w tej sprawie. W oświadczeniu tym koncern dementuje podane przez serwis China Daily informacje, jakoby przygotowywał się do rozpoczęcia produkcji telewizorów Apple iTV. 

„W żadnym momencie Gou [Terry Gou - szef firmy – dop.] nie potwierdził, jakoby Foxconn przygotowywał się lub był na etapie produkcji jakiekolwiek produktu któregokolwiek ze swoich klientów. Powiedział, że Foxconn zawsze jest przygotowany do potrzeb produkcyjnych klientów" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. 

 

Więcej o Apple:

Źródło: tom's Guide, BGR, CNET (aktualizacja)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!